Zemsta pytania i odpowiedzi sprawdzian pdf

Pobierz

Igq 20 maja 2019 Xd.Zemsta - sprawdzian wiadomości, test z lektury .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Wyślij zgłoszenie.. Maks. Fredro² .Zemsta - Aleksander Fredro - streszczenie i opracowanie.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Zawiera 32 pytań.. Odchodzi w drzwi prawe.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.Biografia autora.. Aleksander Fredro żył w latach .. W pierwszej części testu właściwe odpowiedzi zakreślkółkami,awczęści drugiej wpisz je w zaznaczonych kropkami miejscach.Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Zawiera nieodpowiednie treści?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test z lektury "Zemsta".. Przeczytaj dokładnie zadania i wykonaj polecenia.. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi.. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie.. Kto ile razy przekraczał mur, czyli co wiem o "Zemście" Aleksandra Fredry?. Quiz w Poczekalni.. Gerwazy daj gwintówkę!Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Zemstą" Aleksandra Fredry wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny..

''zemsta'' pytania odpowiedz?

Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. .Zemsta Nie masz nic tak złego, żeby się na dobre nie przydało.. 7.W jaki sposób .Test Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Bywa z węża dryjakiew¹, złe często dobremu okazyją daje.. PAPKIN sam A że w każdej diablik siedzi, Co pustoty rozpoczyna,Odpowiedzi: Grupa I 1.Cześnik Raptusiewicz, Rejent Milczek 2.Odniesieniem ciężkich ran przez murarzy podczas starcia przy murze granicznym, 3.a) Podstoliny, b)Klary.. Pamiętaj wszystkie zadania są ważne.Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Masz 45 minut na to, by wykonać wszystkie zadania.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. Materiały powiązane z testem: Test: Zemsta Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry..

Tak samo liczba odpowiedzi.

Jak w każdym dramacie występują też didaskalia, czyli tekst poboczny.. Uczył się w domu.. 9472 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Gatunek: komedia.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. c) Klary 4.a) Papki b)Wacław c)Klara 5.Rejent 6.Ślub Wacława i Klary.. Każdy akt z kolei podzielony jest na sceny (i w każdym jest inna liczba scen).. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.30 pytań i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) 30 jakich kolwiek pytań do zemsty i odpowiedzi na nie :) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćSyzyfowe prace - pytania i odpowiedzi Jaka jest kompozycja Syzyfowych prac?. Č. ĉ. Zemsta.doc (31k) , 30 maj 2011, 09:29. v.1.ZEMSTA Nie masz nic tak złego, żeby się na dobre nie przydało.. a) Nazywał siebie "Lwem północy".Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Pochodził z bogatej rodziny szlacheckiej.. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na quiz?. Komentarze .Sprawdzian ze znajomości lektury składający się z pytań otwartych (wśród nich zadania związane z cytatami).. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?.

Odpowiedzi zaznaczaj na karcie odpowiedzi.

Cześnik wyznaczył Papkinowi rolę: a) obrońcy swoich interesów b) swata i posłańca c) zalotnika Klary .Test "Zemsta" TravelTom12345 3 lata temu .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj.. Akcja "Zemsty" rozgrywa się: a) na wsi b) w mieście c) w stolicy d) we Lwowie 2.. Każda scena wprowadza nowe osoby lub nowe miejsce akcji.. Rozwiąż test!Zemsta podzielona jest na akty (cztery).. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.ZEMSTA - test ze znajomości utworu i filmu Zapraszamy do ciekawej, choć wymagającej skupienia i myślenia, wędrówki po tajemnicach utworu i filmu "Zemsta".. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta, .. japierdole co to za pytania.. Dorota 5 lat temu.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Test składa się z 12 pytań.. Jakie typy komizmu występują w Zemście?Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1.. Punkt kulminacyjny "Zemsty" następuje, gdy: a) Cześnik wyzywa na pojedynek RejentaPlik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów..

... Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.

Gatunek: komedia.. Cześnik postanowił starać się o rękę Podstoliny, gdyż podziwiał jej: a) niezwykłą urodę b) doświadczenie życiowe c) posiadany majątek d) zalety charakteru 3.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Bywa z węża dryjakiew, złe .. Na pół z płaczem dwakroć pyta: .. Cieszyłby się z odpowiedzi.. Akcja powieści jest pozbawiona intrygi, składa się niejako z kolejnych obrazów - epizodów, uporządkowanych chronologicznie.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra FredryTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań.. Udostępnij.. Powieść jest zbudowana z 16 rozdziałów.. Imię i nazwisko: Liczba punktów: Klasa: Ocena: Przed Tobą jest test dotyczący komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".. Grupa II: 1.Czaśnik oburzony na poczynania Rejenta, wysyła Papkina ze służbą, by przepędził .Zemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później.. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które autor znalazł opisane w dokumentach swojej żony.. Nie używaj korektora, ołówka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt