Quo vadis test z odpowiedziami

Pobierz

2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #quovadis #sienkiewicz # .Quo vadis.. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Test składa się z 12 pytań.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Rozwiąż test!Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. napisał (1p.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w Quo vadis.. Szukaj.. Quo Vadis, test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza.. Rozwiąż test.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Sprawdź się!. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Kto przyjechał do Doliny Muminków razem.Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. Jak zginął św. Piotr a jak św.powtórka z polskiego - Quo vadis Henryka Sienkiewicza 2 teksty, 12 zadań z odpowiedziami i wyjaśnieniami.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. We wtorek, 18 grudnia w całym kraju rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną..

3 0 0Quo vadis - test wiedzy.

Wyślij zgłoszenie.. Co oznacza Quo Vadis?. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Opowiadanie twórcze na podstawie Quo vadis z udziałe.. 2 dni temu; Potrzebuje na dziś Rozprawka spotkanie wrogów.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. Bohaterami historycznymi byli Seneka, Petroniusz, św. Paweł.. ): .Próbny egzamin ósmoklasisty 2018 CKE: Język polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] Sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego 18 grudnia 2018 r. Redakcja 18.12.2018Najlepsza odpowiedź .. Test z polskiego ósmoklasisty 13 godzin temu; Które z postaći można nazwać tragicznymi i dlaczego .. 16 godzin temu; .. CKE - zestawy zadań powtórkowych, 23 marca 2020 (dzień 6).W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Inne tryby testu.. Materiały powiązane z testem: Test: Potop - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości Potopu Henryka Sienkiewicza.Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Drukuj test.Oceń prawdziwość poniższych zdań i wybierz jedną z podanych odpowiedzi (1p.).. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!.

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

a) miłość Winicjusza i Ligii b) prześladowania chrześcijan c) prześladowanie pogan 12) Bogate pałace, życie bogate, wykwintne jedzenia to świat .Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Quo Vadis, pytania.. Wymienic postacie historyczne 8.Test: Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami "Uczta Nerona" oraz "Pochodnie Nerona" namalowanymi przez: a) Jana Matejkę b) Piusa Welońskiego c) Janusza Kossaka d) Henryka Siemiradzkiego Rozwiązaniea) Neron b) Chilon c) Ursus 10) W jakim wieku dzieje się akcja powieści "Quo vadis"?. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.1.. Na początek .Quo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Pytania zawarte w teście.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Muminki 2.. 17 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .Test wiedzy z "Quo Vadis" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. kto napisał Quo Vadis 2.. W teście Quo Vadis znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: W kim zakochał się Winicjusz.Test z lektury - powodzenia!. pytanie 1 z 15.. Quiz w Poczekalni.. Kiedy rozgrywa się akcja powieści - jaka epoka?.

"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".

Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury .. Inne tryby nauki.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.. Kim jest Bobek z bajki "Muminki"?. Rozwiąż test!Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Test z lektury - powodzenia!. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Z przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Powiadom znajomego.. P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. Henryk Sienkiewicz oprócz .. (0-1)1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz)..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Drukuj test.. Była Ligami, a konkretniej ojciec wodzem Ligów, a matka jego żoną 4.. Neron, ponieważ chciał dokończyć swoje pieśni.Egzamin ósmoklasisty 2018 CKE - POLSKI.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Kim dla Pana Paszczaka jest Panna Paszczakówna?. W czasie panowania jakiego cesarza rozgrywa sie akcja?. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. a) XI w.n.e b) II w.n.e c) I w.p.n.e d) I w.n.e 11) Wydarzenia historyczne w powieści "Quo vadis" to?. P F Zadanie 2.. !klasa 8 Lektury obowiązkowe "Quo Vadis?". CKE - zestawy zadań powtórkowych, 23 marca 2020 (dzień 6).Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 20172 teksty, 12 zadań z odpowiedziami i wyjaśnieniami.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Quo Vadis Obowiązkowa lektura, każdego Polaka i nie tylko.. Powiadom znajomego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt