Sprawdzian z treści lektury quo vadis

Pobierz

Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. W czym kompała się żona Nerona.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Lew, czaro.. Obserwuj autorów .Quo vadis - test wiedzy.. Udostępnij.. Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Do czego służyła lektyka?Sprawdzian znajomości lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Artur_Ostaszewski.. Kto przyjechał do Doliny Muminków razem.Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. pytanie 1 z 15.. Udostępnij.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.. Znaczenia wielu kłopotliwych słów objaśnione są na dole każdej strony.. No i nastał dzień omawiania.. Test składa się z 28 pytań.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię .Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?. Sprawdź się!. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Testy \ Lektury szkolne \ Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lekturyHenryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym..

... 83% Opracowanie lektury pt. "Quo Vadis".

Przerwij test.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. To nie tylko powieść historyczna z.Quo vadis, zawsze realizuje nastepujace zagadnienia: 1) Quo vadis jako powiesc historyczna, kiedy zwracam uwage na to, ze utwor poetycki to nie jest podrecznik do historii, jednoczesnie omawiam cechy gatunkowe, 2) jeden dzien z zyciaMoja polonista w liceum miala swietny sposob na kartkowki zQuo Vadis - streszczenie.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. poleca 81 % .. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. 10 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na quiz?. Kim jest Bobek z bajki "Muminki"?. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test..

Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!

Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Katalog Kazimierz Mazur, 2011-03-08 kolbuszowa Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lekturyPytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Napisz do nas.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Muminki 2.. Pojawiły się momenty, które zostały pozbawione szczegółowych opisów.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Wydanie Quo vadis kompletne bez skrótów i cięć w treści.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Oglądali.Plik sprawdzian z tresci lektury quo vadis.zip na koncie użytkownika phirra_luthue • Data dodania: 17 paź 2015 Wyślij zgłoszenie.. 17 Obserwuj .Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo..

Zawiera nieodpowiednie treści?

W związku z tym, że powątpiewałam w skuteczność moich metod perswazji i po to, by utrwalić treść książki, zaserwowałam uczniom cztery godziny filmu.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Pytanie 1 /16.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. 1. kto napisał Quo Vadis 2.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jakiego wyznania jest Ligia ?. Test: Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami "Uczta Nerona" oraz "Pochodnie Nerona" namalowanymi przez: a) Jana Matejkę .Quo Vadis, pytania.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Do jakiego rodzaju literackiego należy "Quo vadis" H. Sienkiewicza?. Język utworu Sienkiewicza nie jest łatwy, ale osobie zainteresowanej treścią, czytanie nie sprawia większych problemów.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Polecane teksty: 84% "Non Omnis Moriar", .. Kim dla Pana Paszczaka jest Panna Paszczakówna?. Wymień trzy postacie historyczne.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!.

Rozwiąż test!Lektury Quo vadis / Quo vadis.

Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Sprawozdanie z lektury Quo Vadis.. Skomentuj.. Test składa się z 12 pytań.. Powieść Quo Vadis była drukowana w odcinkach dwóch czasopism, szybko rozeszła się po całym świecie.Quo vadis: Powieść z … Czytaj więcejUciążliwa lektura lektury Czyli kto napisał "Quo vadis" .. bo będzie sprawdzian z treści", "czytajcie, bo będzie na egzaminie").. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Kto za odpłatą podjął się odszukać Ligie ?W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Skomentuj..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt