Test z treści janka muzykanta

Pobierz

Proponuję sprawdzian łączący pytania z "Antka" i "Janka Muzykanta".Janko Muzykant Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Jej ramą są jego narodziny i śmierć.Janko Muzykant to jedna z najpopularniejszych noweli autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Tytułowy Janko to wiejski 10-letni chłopiec, który jest zafascynowany muzyką.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem.. Część 2.. 7Henryk Sienkiewicz, "Janko Muzykant" - test z lektury.. Inna z kolei ostrzegała, aby szybko ochrzcić dziecko, bo ono także wkrótce umrze.Test wiedzy z "Katarynka" Wiktor_Kowalczyk4 2 lata temu.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Quiz wiedzy lektury "Janko muzykant" Nuttkka 1 rok temu.. Save.Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Janko Muzykant" H. Sienkiewicza (podstawówka, gimnazjum).. Inne tryby testu.. Rozwiąż test.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, Narodziny kręciłygłowamiinadmatką,inaddzieckiem.KowalkaSzymonowa,którabyłana mą-drze sza,poczęłachorąpocieszać: — Da ta — powiada — to zapalę nad wami gromnicę, uże z was nic nie będzie, Czy pamiętasz smutne losy chłopca, który nie mógł wykorzystać swojego talentu?.

Wydanie Janka Muzykanta kompletne bez skrótów i cięć w treści.

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Szybki test: "Janko Muzykant" zaliczany jest do nowel: a) biograficznych b) dziecięcych c) wiejskich d) popowstańczych Rozwiązanie "Janko Muzykant" powstał w roku: a) 1888 b) 1868 c) 1882 d) 1879 .. Najważniejsze cytaty z "Janka Muzykanta" .Katarynka - test wiedzy.. Inne tryby testu.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Janko MuzykantSprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Janko Muzykant Henryka Sienkiewicza.. "Janko Muzykant" to opowieść o ubogim chłopcu, który jest niezrozumiany przez swoją matkę i mieszkańców wsi, za swoje zamiłowanie do .Janko Muzykant - treść noweli, Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Był wątły, słaby i chorowity.,,Chudy był zawsze i opalony , z brzuchem wydętym , z zapadłymi policzkami ; czuprynę miał konopną , białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy" -tak pisze o nim autor.Opis: Janko Muzykant - Henryk Sienkiewicz.. Pytania zawarte w teście.Janko Muzykant Test będzie lektury szkolnej Janko Muzykant ..

W pobliskim dworze Janko zauważył skrzypki wiszące w kredensie.Wydanie Janka Muzykanta kompletne bez skrótów i cięć w treści.

Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem.W podstawie programowej jest wymóg omówienia w gimnazjum noweli (nowel) z pozytywizmu.. Krótki test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza - Jano Muzykant.. Wydanie Janka Muzykanta kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Matka nie miała z niego pociechy bowiem gdy muzykant był wysyłany paść bydło on wsłuchiwał się w muzykę boru.. 14Janko Muzykant to tytułowy bohater jednej z nowel Henryka Sienkiewicza.. Janko Muzykant DRAFT.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Powiązane z testem z Janka Muzykanta.. Rozwiąż test.. Streszczenie.. Był tak wątły i słaby, że kobiety postanowiły go ochrzcić zaraz po urodzeniu w obawie, by nie umarł przed przybyciem księdza.H.Sienkiewicz - Janko Muzykant • klasa IV • pliki użytkownika niunia102 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant (opracowanie).doc, Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant (streszczenie).docJanko Muzykant to główny bohater noweli H.Sienkiewicza o tym samym tytule.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Janko dożył dziesięciu lat.. Chłopiec uwielbiał muzykę, lecz był za to bity, ponieważ według ciemnych mieszkańców wsi był odmieńcem.. Opis testu.. Kompozycja noweli Nowela Janko Muzykant ma formę małej biografii tytułowego bohatera..

Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk ...Test dla tematu: Janko Muzykant (H. Sienkiewicz).

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. W którym roku została wydana po raz pierwszy nowela pt. "Janko Muzykant"?. Rozwiąż test.. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego.. ALFABET popularność: 1196 dodał: ty221: ORTOGRAFIA popularność: 1805 dodał: ravix01: Ortografia popularność: 239 dodał: nunus7: Mitologia popularność: 357 dodał: Wisnieka: OrtografiaLista pytań z lektury Janko Muzykant.. Janko Muzykant - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Janka Muzykanta.. Pochodził z biednej, wiejskiej rodziny, wychowywała go tylko matka - komornica.. Rozwiąż test!Janko Muzykant.. Sprawdź swoją wiedzę!1) Jak na imię miał Janko muzykant 2) Na jakim instrumencie chciał grać muzykant 3) Ile lat miał Janko jak umarł 4) Gdzie mieszkał JankoPlay this game to review Polish.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone .Test z lektury "Katarynka" - noweli napisanej przez Bolesława Prusa.. Pani Szymonowa mówiła matce Janka, że nie pożyje ona długo po porodzie.. Część 1.. Gdy Janko się urodził podejrzewano, że zarówno on, jak i jego matka, prędko umrą.Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach.. gosia_12.. Utwór ten należy do kanonu dzieł o tematyce dziecięcej.. Pytania zawarte w teście.. W teście Katarynka - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Henryk Sienkiewicz stworzył w Janku Muzykancie jeden z najbardziej przejmujących obrazów dziecka polskiego w naszej literaturze.. Inne testy z kategorii.. Test z lektury szkolnej Janko Muzykant - test znajomości lektury.. test dodany 10 lat temu przez Alexis_350..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt