Świat po ii wojnie światowej quiz

Pobierz

przeznaczeniu środków na podbój Kosmosu.. wg Bprzech.Opis testu.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Skomentuj.. Wskaż zdanie prawdziwe dotyczące nowych granic Polski.. Spośród podanych wydarzeń wybierz wydarzenie chronologicznie pierwsze i wydarzenie chronologicznie ostatnie.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Niełatwy test z II wojny światowej.. Udostępnij.. Wyślij zgłoszenie .Start studying Polska i świat po II wojnie światowej.. Odbyło się to między 17 lipca a 2 sierpnia 1945.Świat po II wojnie światowej Quiz - Quizizz.. Q. Doktryna mówiąca, że państwa socjalistyczne mogą interweniować w kraju, gdzie rządy komunistów są zagrożone to doktryna: answer choices.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Kraj poniósł straty nie tylko ludnościowe, materialne, kulturowe i gospodarcze, lecz także w zakresie środowiska naturalnego.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. by zal_krystyna_74410.. Źródło: Zadanie 1.1 Źródło 1.. Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Test Polska i świat po II wojnie światowej - podręcznik Poznać przeszłość.Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Rozwiąż quiz.Klasa 7 Historia.. Gorbaczowa.. Podczas działań wojennych w latach zburzono dużą część Warszawy, Poznania, Gdańska, Szczecina i Wrocławia.Świat po I wojnie światowej Opis testu Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.1 Wojna Światowa (Quiz) Kubser 3 lata temu..

Świat po II wojnie światowej DRAFT.

Po II wojnie światowej nastąpił upadek trzech tradycyjnych mocarstw europejskich.. Wiek XX dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Test opracowany z użyciem zadań maturalnych opracowanych i publikowanych przez CKE.. W tabeli zaznacz litery, którymi oznaczono wybrane .Plik Świat po II Wojnie Światowej (2) test.pdf na koncie użytkownika Groszek99 • folder Polska po II Wojnie Światowej (2) • Data dodania: 23 lut 2012 Świat w okresie międzywojennym - ćwiczenie utrwalające Połącz w pary.. Część 2.. O kurła kiedyś to było.. 9 months ago.Sprawdzian "Świat po II wojnie światowej" - test sprawdzający - rozdział 3.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.. Breżniewa.. Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do wydrukowania.Test Polska i świat po II wojnie światowej, Rozdział V podręcznika Poznać przeszłość.. Przemówienie Winstona Churchilla na temat sytuacji międzynarodowej [fragment] Od Szczecina nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem w poprzek kontynentu opadłaPlik TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc na koncie użytkownika Anngellaa • folder rozdział V • Data dodania: 15 sty 2015Świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział III Zapoznaj się z wykresem, a następnie dokończ zdanie..

Świat na drodze ku II wojnie światowej 2 Test.

Rozwiąż test.1) Jako pierwsze powstało przymierze polityczno-militarne: a) Trójprzymierze b) Trójporozumienie 2) Cesarstwo Niemieckie (II Rzesza) pod rządami Wilhelma II prowadziła politykę charakteryzującą się: a) imperializmem b) dążeniem do stworzenia niemieckiego imperium kolonialnego c) rozbudową floty wojennej d) miłością do bliźniego e) unikaniem wojny f) poszukiwaniem .. "Europa i świat po II wojnie światowej.". Pamiętasz zwycięzców?. Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 12 razyWielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. Wielka trójka spotkała się w składzie: Harry S. Truman, Clement Attlee oraz Józef Stalin.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.. objęciu pomocą krajów, które najbardziej ucierpiały w czasie wojny.. Nie mieliśmy czołgów.Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę na temat II Wojny Światowej!. Jaka była niemiecka nazwa Łodzi?Po II wojnie światowej Polska była najbardziej zrujnowanym państwem europejskim.. utworzeniu zjednoczonej Europy.. Niemiec, Rosji, Francji.. Narodziny faszyzmu Połącz w pary.. #systemwersalski #odbudowapowojenna #wielkikryzys #kryzysdemokracjiweuropie #zsrr #okresmiedzywojenny.Na sam początek.Kiedy zakończyła się II wojna światowa?.

8.3 Świat po II wojnie światowej (nowa era) DRAFT.

konieczności powstrzymania ekspansji komunizmu na świecie; nazwa pochodzi od nazwiska twórcy.Darmowy quiz: Test z historii klasa 8 dział 3 - Świat po II wojnie światowej w kategorii Szkoła podstawowa20 seconds.. Część 3. wg Jacek3.. Quiz w Poczekalni.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.. Niemiec, Włoch, Hiszpanii.między 14 maja a 24 maja 1944. między 17 lipca a 2 sierpnia 1945. między 12 kwietnia a 12 grudnia 1959.. Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec.. Sprawdź się w naszym quizie!. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery .8.3 Świat po II wojnie światowej (nowa era) Quiz - Quizizz.. W momencie wybuchu wojny, ile Polska miała czołgów?. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Kto - poza Niemcami i ZSRR - napadł w 1939 r. na Polskę?. Na początek łatwe pytanie.. Polska musiała oddać obszar Ustrzyku Dolnego z zapanem ropy naftowej.Start studying Klasa VIII Świat po II wojnie światowej.. Wschodnią granicę ustalono zgodnie z linią Curzona, a zmiana została usankcjonowana polsko-sowieckim układem 16 sierpnia 1945r.. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Świat po I wojnie światowej.. Część 1.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Chruszczowa.SURVEY.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Uważasz, że znasz historię odzyskania niepodległości przez Polskę?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt