Balladyna sprawdzian z treści lektury

Pobierz

Zapraszam do rozwiązywania testu.. Powiązane z testem.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Jak Balladyna tłumaczyła nieobecność siostry.. W jakim celu Goplana wysłała .. Alina ginie, żoną Kirkora, księżną zostaje okrutna Balladyna.Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Zbierane maliny kojarzą się Balladynie z: a) krwią .Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. Wymień bohatera lektury .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. W kim kocha się Goplana.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Balladyna 3.. Obie biorą udział w konkursie — ta z sióstr, która przyniesie pierwsza z lasu pełen dzban malin, zostanie jego żoną.. Wyślij zgłoszenie.. Od czego powstalo to imie ?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .1.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4..

... Spis treści.

W jaki sposób Goplana ukarała Grabca za spotkanie z Balladyną?. Możesz zdobyć 17 pkt.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Za radą Pustelnika szuka żony z ludu,bo pragnie prostoty, uczciwości i niewinności.". Alicja Guziel 1.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. "Szlachetny i prawy rycerz.. Balladyna to dramat o funkcjonowaniu na świecie dobra i zła.. Pytanie 11: Kogo dotyczy ten opis?. Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Gatunek: komedia.. poleca 77 % 2852 głosów.. W świecie utworu zło zwycięża nad dobrem.. Treść .. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraCzy znasz lekturę " Balladyna " .. Główny rywal Mickiewicza.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPo wydaniu ostatniego wyroku z nieba pada piorun i razi Balladynę, która ginie..

Zawiera nieodpowiednie treści?

Test: "Kochanym Poetą Ruin" nazywa Słowacki: a) Czartoryskiego b) Mickiewicza c) Krasińskiego .. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę!. Dlaczego Balladyna nosiła .Balladyna | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. 15 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .. Super quiz, jeżeli jeszcze nie miałaś lektury "Sposób na Alcybiadesa" to koniecznie musisz rozwiązać mój test sprawdzający rozdziały I-VI :)Sprawdzian z treści lektury "Balladyna" Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1.. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.. 9) Zlecenie przyszłej królowy w związku z Pustelnikiem.. z matka i mlodsza siostra.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy..

Pytanie 12: ... Balladyna, test z lektury.

Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Zawiera 32 pytań.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Spis treści.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Balladyna - opracowanie.. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Jakie imiona noszą zaufani pomocnicy nimfy Goplany?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Książę ujrzawszy je, nie wie którą ma poślubić.. Balladyna Plan wydarzeń .Serwis 45minut.pl został stworzony z myślą o nauczycielach.Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Podczas zbierania malin to Alina okazuje się lepsza od swojej siostry Balladyny, ale ta, aby wygrać konkurs, zabija Alinę i zostaje żoną księcia Kirkora.Balladyna Juliusz Słowacki ¤ ¤ ¤ ¤ SPIS TREŚCI:Lektury / Balladyna.. Gdzie odbywa sie akcja ?. Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian Odpowiedzi do zadań Strona 1 z 2.. A jeśli nie, to może dzięki temu quizowi czegoś się o niej dowiesz?Balladyna Juliusz Słowacki Balladyna sprawdzian pytania do Balladyny pytania i odpowiedzi do Balladyny Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury na poziomie trudnym..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Bohaterki zostały opisane na zasadzie kontrastu: Alina to uosobienie dobra, Balladyna - zła.. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Wychodzi na świat Balladyna z ariostycznym uśmiechem na twarzy, obdarzona wnętrzną siłą urągania się z tłumu ludzkiego, z porządku i z ładu, jakim się wszystko dzieje na świecie, z nieprzewidzianych owoców, które wydają drzewa ręką ludzi szczepione.Witaj na stronie Quizz.pl.. Znalezienie przez Kostryna symbolu władzy i jego plany z Balladyną o morderstwie na jej mężu.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: BalladynaZnasz tę lekturę?. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.BALLADYNA, córka ALINA, córka FILON, pasterz GRABIEC, syn zakrystiana FON KOSTRYN, naczelnik stra Ŝy zamku Kirkora GRALON, rycerz Kirkora KANCLERZ .. z orlimi skrzydłami.. KIRKOR sam Rady zasi ęgn ąć warto u człowieka, Który si ę kryje w tej zaciszy le śnej; Pobo Ŝny starzec - ma jednak w rozumie Nieco szale ństwa: ilekro ć mu .Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt