Opisz wybraną lekcje w akademii pana kleksa

Pobierz

Kleksy wyszły znakomite.. Potrafił także wjeżdżać na górę wcześniej nabrawszy powietrza w usta.. Przygoda Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju.. Po wykonanej pracy Pan Kleks do każdego z dzieł dopisywał wierszyk który pasował do danego wzoru.. Całość należało również opatrzyć odpowiednim, wymyślonym przez siebie, tytułem.. 3.Akademia pana Kleksa - plan wydarzeń.. Na wtorek 27 X odpowiedni fragment, ozdobny papier i model eksponatu.. Punkty rankingowe: 0.. Zdobyte odznaki: 0.. Adaś Niezgódka - dwunastoletni chłopiec, uczeń Akademii prowadzonej przez pana Kleksa.. strona: 1 2Akademia Pana Kleksa, Rozdział I - Teleturniej.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 28.11.2017 (6:48) - przydatność: 17% - głosów: 6. Konferencja prasowa.. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. a) Adaś Niezgódka b) Ambroży Niezgódka c) Andrzej Nierobek d) Ambroży Nierobek 3) Kto nie wymawia początków wyrazów?. Wzięli udział w zajęciach kleksografii i przędzenia liter.. Adaś jest zarazem narratorem utworu o szkole niezwykłego pedagoga.Pewnego dnia pan Kleks przyszedł na lekcję z bardziej niż zwykle wypchanymi kieszeniami.. Wtedy pan Kleks wysypał zawartość wszystkich kieszeni na dywan.. Akademia Pana Kleksa,filip - golarz, alojzy - zniszczyŁ akademiĘ, mateusz - szpak, bajki - do nich prowadziŁy bramki, dziury - produkowane w fabryce, piegi - przysmak mateusza, czekoladowa - ulica przy ktÓrej staŁa akademia, niezgÓdka - nazwisko adasia, lektura - akademia pana kleksa to nasza., wilki - zabiŁy rodzicÓw mateusza, pajchiwo - niezwykŁy doktor, kleksografia - jedna z lekcji w akademii, baŚniowoŚĆ - cecha naszej lektury, sekrety - ukryte na samej gÓrze akademii, pankleks - nauczyciel w .About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Microsoft Word - lekcja_akademia_ pana_kleksa _ Asia_1_ Author: mr Created Date: 10/11/2018 8:24:19 PMNa lekcje Kleks zjeżdżał po poręczy, siedząc na niej jak na koniu i przytrzymując sobie oburącz binokle na nosie..

W naszych szkołach lekcje geografii przeważnie nie były pasjonujące.

Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa .. a) Adaś b .Zapisz notatkę w zeszycie: Nauka w Akademii Pana Kleksa była atrakcyjną dla uczniów, ponieważ lekcje były ciekawe, oparte na zabawie i praktycznym działaniu.. Sprawozdanie, opis krajobrazu, kartka z dziennika pokładowego, program odczytu, zaproszenie na uroczysty wykład, opis eksponatu.. Gdzieś z tyłu na półce stał zakurzony globus, a my siedzieliśmy w ławkach i wkuwaliśmy nazwy krain, których prawdopodobnie nigdy nie odwiedzimy.Lekcja kleksografii bardzo podobało się mieszkańcom akademii.. Na środę 28 X fragment rozdziału o kuchni pana Kleksa, dowolny przepis z prawdziwej książki kucharskiej.Temat lekcji: Jest takie miejsce.. /Lekcja związana z omawianiem lektury "Akademia Pana Kleksa"; Prace uczniów w całości zostaną zaprezentowane na blogu klasowym/ Wymagania szczegółowe podstawy programowej (cytat): Uczeń: - tworzy spójne teksty na tematy poruszane na zajęciach - związane z otaczającą rzeczywistością (III.1.1) - dostosowuje sposób wyrażania się do .Bohaterowie "Akademii pana Kleksa" - charakterystyka.. Nieodzowną część pożywienia pana Kleksa stanowiły motyle, szczególnie drugie śniadanie nie mogło się bez nich obejść.. Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie.. W rodzinnym domu był niezdarny, dopiero pan Kleks zobaczył w nim potencjał..

Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.

- spytał Adaś, bo był bardzo ciekawy.. Pan Kleks nauczył swoich uczniów rozplątywać litery, rozplatać poszczególne małe niteczki i łączyć je w jedną długą nitkę, którą następnie nawija się na szpulkę.Opisz piegi Pana Kleksa 2010-02-16 19:04:12; Opisz najbardziej pechową lub najciekawszą wakacyjną przygodę 2010-09-17 18:51:35; Opisz Pana Kleksa.. W spodniach jego zdołałem naliczyć szesnaście kieszeni, w kamizelce zaś dwadzieścia cztery.. Był to sygnał do pobudki.Zadanie: opisz w kilku zdaniach wybraną przez ciebie lekcję w akademii pana kleksa Rozwiązanie: lekcja kleksografi była to lekcja , na której pan kleks uczył wychowanków robić kleksy Zaliczaj.plLekcje w Akademii pana Kleksa były bardzo ciekawe i przeprowadzane w niekonwencjonalny sposób, dzięki czemu uczniowie z łatwością przyswajali wiedzę.. Kim jest pan Kleks?. - Co pan tam ma, panie profesorze?. Dodaj.Sztandarowa lekcja w akademii polegała u nas na wykonaniu pracy plastycznej za pomocą kolorowych farbek: należało zgiąć kartkę na pół, wykonać kleksy na jednej połowie, następnie zgiąć i odbić je na drugiej części kartki.. Zapisz trzy zdania o panu Kleksie.. Po lekcji kleksografii odbyła się lekcja przędzenia liter.. Regulamin Uczniowski (od 7 do 13 punktów).. Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas..

2013-03-21 20:35:04Narysuj plan Akademii i opisz jedną z jej sal lub ogród (1 strona).

Plan lekcji.. Chłopcy mieli teżW świecie Pana Kleksaczęść I*** Akademia *** Na podstawie książki Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa" Opracowanie scenariusza: Karol Napieralski, Andrzej B.Przeczytaj tekst "Nauka w Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy (fragment powieści "Akademia Pana Kleksa").. Każdy chłopiec, który szczególnie wyróżnił się w nauce, był nagradzany przez pana Kleksa kolorowym piegiem, a ci uczniowie, którzy nie odrobili lekcji za karę nosili przez cały dzień żółty krawat w zielone grochy .W trakcie zajęć młodzi adepci szkoły pana Kleksa sprawdzą się w tworzeniu instrukcji, zmierzą się z opisem miejsca i postaci, pracując na konkretnych fragmentach lektury, przećwiczą redagowanie kartek pocztowych oraz zadawanie celowych i wnikliwych pytań.Opis Akademii Pana Kleksa.. Dzieje szpaka Mateusza.. Geografia: Na tej lekcji chłopcy grali w piłkę nożną wielkim globusem, przy czym musieli wymieniać kontynenty co w ogóle im nie wychodziło.Opis nauki w Akademii pana Kleksa.. Mają to być takie zdania, które można by zamieścić w encyklopedii.Wyprawa pana Kleksa.. Opowiedz, o czym jest przeczytany fragment.. Zobacz więcej.. Przepis kulinarny.. (Jan Brzechwa "Akademia pana Kleksa") Autor(rzy): Agnieszka Suchowierska Hasła treści Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa, nazwy miast, nazwy państw: Uwagi metodyczne Lekcję przeprowadzamy po przeczytaniu całej lektury lub jej fragmentu opisującego naukę w akademii pana Kleksa.Lekcja kleksografii , przędzenia liter i oryginalny sposób opisu Pana Kleksa..

Mimo to Pan Kleks nigdy nie pozwala swym uczniom się lenić.Wymyśl i opisz jakąś ciekawą lekcje która mogła by odbywać się w akademii Pana Kleksa.

Pan Kleks wykorzystał to i połączył ją z nauką geografii.. Nauczyciel wymyślał rozmaite zabawy, organizował wycieczki i poszukiwania, sprawił, że nauka stała się dla uczniów ciekawą przygodą.. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.. Następnie czwartoklasiści układali rymowanki, w których mogli pokazać, jak .Szczególną osobliwość stroju Pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną po prostu ilość.. Uzasadnij odpowiedź.. 6Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Na czym polega lekcja geografii 'Akademia Pana Kleksa.Między innymi za grą w piłkę nożną.. "Osobliwości" i tajemnice profesora.. Uczniowie klasy 4A, podczas lekcji języka polskiego, choć na chwilę mogli przenieść się do Akademii pana Kleksa.. Uczniowie na tej lekcji robili kleksy na kartkach co było dla nich świetną zabawą.. Drukowane litery w książkach składają się z czarnych niteczek, posplatanych w najrozmaitszy sposób.. W surducie natomiast jest tylko jedna kieszeń, i to w dodatku z tyłu4.. Nowak Użytkownik..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt