Dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów

Pobierz

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. tak chodzić tak oglądać sceny .. A oto, jak powinniście się do tego zabrać: 1. twoja praca powinna liczyc co najmniej 400 słów.. Im bliżej środka, tym bardziej labirynt wydawał się gęsty, tym więcej w nim było ślepych .Przykładowy plan interpretacji porównawczej Temat 2.. To dla nich doskonała okazja, by dostrzec, w czym pojawiają się braki, by później zdać test jeszcze lepiej.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 wyrazów.. Język polski.. Temat 2.. Sformułowanie hipotezy interpretacyjnej, np. - oba fragmenty przedstawiają bohaterów uczestniczących w nabożeństwie na Jasnej GórzeDokonaj analizy i interpretacji porównawczej utworów Adama Naruszewicza i Adama Mickiewicza.. Czasy, w których przyszło żyć Kazimierzowi Przerwie-Tetmajerowi i Wisławie Szymborskiej niewątpliwie różniły się między sobą, jednak pomimo to utwory te są do siebie bardzo podobne.Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.. Mitologia grecka często fascynowała twórców literackich.. Dalsza, rzucająca się w oczy różnica to budowa utworów, w obu przypadkach zresztą bardzo specyficzna.. Bruno Schulz "Genialna epoka" Zwykłe fakty uszeregowane są w czasie, nanizane na jego ciąg jak na nitkę.. Sformułowanie hipotezy interpretacyjnej, np.: - problem uwikłania życia indywidualnego w historię;Poziom rozszerzony: Tam mają […] swoje konsekwencje, które tłoczą się ciasno, następują sobie na pięty bez przerwy i bez luki..

dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów.

(arkusz do pobrania tutaj) Utwory: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska - " Obraz cnoty" oraz Zbigniew Herbert - " Pan Cogito o cnocie"Dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów: Nad Niemnem, Cudzoziemka.. Wymagania ogólne Wymagania szczegółowe I Odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji.. Jednak tylko pisarze potrafili swoje doznania ubrać w słowa i pokazać innym.Wiersze "Koniec wieku XIX" oraz "Schyłek wieku" zostały napisane pod koniec stuleci - pierwszy XIX, drugi XX.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. Dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów.. Czas gry.. Ewouluowało na przestrzeni dziejów.. Dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów.. Próbny egzamin na poziome podstawowym rozpoczął się we wtorek, 25 listopada o godz. 9:00.. Dokładam kolejną z pakietem wskazówek, instrukcji, jak całą pracęZobacz 1 odpowiedź na pytanie: POMOCY!. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. Egzamin na poziomie rozszerzonym uczniowie pisali od godz .Na maturze z języka polskiego na poziomie rozszerzonym macie dokonać analizy i interpretacji dwóch tekstów literackich (epickich, lirycznych, dramatycznych) lub ich fragmentów.. i Jacek Kaczmarski "Zesłanie studentów").. (Zygmunt Krasiński "Na Sybir!". Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów..

Dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów.

Ma.Matura 2019 już za kilka dni i w mediach społecznościowych młodzież dopytuje, jak pisać analizę porównawczą.. Dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów.. Jan Kochanowski PIEŚŃ XXV ZE ZBIORU PIEŚNI WTÓRYCH Czego chcesz od nas,.Przykładowy plan interpretacji porównawczej Temat 1.. Wykorzystaj kontekst 2011-11-01 16:46:27 Dokonaj charakterystyki podanych licencji 2016-09-30 18:47:56Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. Na blogu znajdują się już dwie dostępne od dłuższego czasu.. Postrzegane było inaczej w różnych kulturach.. Absolwenci technikum wybierali z takich: Temat 1: Artysta i jego Muza.Próbne matury 2019 czas-start!. Labirynt narysowany na płótnie składał się z ośmiu kręgów czy sfer, zwanych Światami.. - drugi temat wymaga zbudowania interpretacji porównawczej dwóch .Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.. Mówiono o nim na różne sposoby.Operon 2015: Próbna matura: Język Polski.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. - Podmiot liryczny obu utworów to obserwator, który opisuje zjawisko i .Napisz interpretację porównawczą podanych utworów : "Nad Styksem" Wisławy Szymborskiej oraz Trenu XIV Jana Kochanowskiego..

Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.

Być może dlatego, że zawarte w mitach treści nierzadko są uniwersalne, a więc po odpowiednim zinterpretowaniu odnosić się mogą także do dzisiejszego świata.Dokonaj analizy i interpretacji porównawczej podanych tekstów: "Słodki bój"- Anakreonta oraz biblijnej "Pieśni nad pieśniami" Miłość to uczucie, do którego każdy indywidualnie podchodzi.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. Wypowiedź argumentacyjna - interpretacja porównawcza utworów literackich.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów.. Każdego dnia młodzież będzie zdawać inny przedmiot.Dokonaj interpretacji porównawczej utworów Ekskuza Adama Mickiewicza i Ze szkodą Czesława Miłosza.. PROSZE O POMOC.. Władysław Stanisław Reymont .. Usłyszysz bas Charona w megafonach, popchnie cię ku przystani ręka niewidzialna nimfy, z ziemskiego przepłoszonej lasuDokonaj analizy i interpretacji porównawczej dwóch wierszy: Zbigniewa Herberta "Dedal i Ikar" oraz Stanisława Grochowiaka "Ikar".. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. Józef Czechowicz "żal" głowę która siwieje a świeci jak świecznik kiedy srebrne pasemka wiatrów przefruwają niosę po dnach uliczek jaskółki nadrzeczne świergocą to mało idźże.. Uczniowie szkół średnich, jak co roku nim przystąpią do majowych egzaminów, muszą się wcześniej sprawdzić..

Przykładowy plan interpretacji porównawczej 1.

Herbert stworzył wiersz wolny, dość uporządkowany, ale co ciekawe podzielił go na kwestie : 2 .Dokonaj interpretacji porównawczej podanych fragmentów utworów.. Twoja praca nie może być krótsza niż 300 słów.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. Adam Mickiewicz Ekskuza Nuciłem o miłostkach w rówienników tłumie; Jedni mię pochwalili, a drudzy szeptali: "Ten wieszcz kocha się tylko, męczy i żali, Nic innego nie czuje lub śpiewać nie umie".Podmiot liryczny w każdym z tych utworów staje przed problemem, co dalej zrobić ze swoim życiem, zwłaszcza kiedy nie można być pewnym jak będzie wyglądał dzień jutrzejszy ("Jakaż jest przeciw włóczni złego twoja tarcza.. "; "Jak żyć - spytał mnie w liście ktoś, kogo ja zamierzałam spytać o to samo").Przydatność 55% Dokonaj analizy i interpretacji porównawczej dwóch wierszy: Zbigniewa Herberta "Dedal i Ikar" oraz Stanisława Grochowiaka "Ikar".. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. Olga Tokarczuk Prawiek i inne czasy.. "Nad Styksem": To Styks, duszyczko indywidualna, Styks, duszyczko zdumiona.. Przeczytaj uważnie obydwa teksty, zwracając uwagę na te elementy, które Dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów.. Sformułowanie hipotezy interpretacyjnej, np. - oba teksty pochodzą z tej samej epoki; - są to wiersze białe, wolne; - bohaterem lirycznym obu wierszy jest twórca - poeta;Treść: Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.. Poziom rozszerzony..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt