Zadania otwarte ania z zielonego wzgórza

Pobierz

Co chciała dostać Ania?. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz przygody rudowłosej Ani Shirley!. W Szerokiej Rzece.. B. w Szkocji D. w Stanach Zjednoczonych.. Rozwiąż test.a) Maryla umiera, a Ania opiekuje się Mateuszem, b) Mateusz umiera, a Ania wyjeżdża za granicę, c) Mateusz umiera, a Ania zostaje na Zielonym Wzgórzu.. Jaka suknia była wielkim marzeniem Ani?. prosze.. Język polski.. Klasa 5 Polski.. W Głębokiej Rzece.. O kradzież jakiego przedmiotu Maryla posądziła Anię?. Zdziwienie Maryli 5.. Rude włosy Ani.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.PLAN WYDARZEŃ ANI Z ZIELONEGO WZGÓRZA 1.. Wygląd zewnętrzny Ani zarówno w jej własnym, ja wielu innych osób, np. pani Linde, pozostawiał wiele do życzenia.Ania pojawia się także w innych książkach, w których odgrywa mniejszą rolę: Opowieści z Avonlea (Chronicles of Avonlea, 1912); Pożegnanie z Avonlea (Further Chronicles of Avonlea, 1920); W 2008 roku kanadyjska pisarka Budge Wilson wydała oficjalny prequel serii o Ani zatytułowany Droga do Zielonego Wzgórza (Before Green Gables), w którym opisała losy bohaterki przed jej .Opis.. Akcja powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" toczy się: A. w Anglii C. w Kanadzie.. Co zdziwiło Marylę i Mateusza.. Musical "Ania z Zielonego Wzgórza" na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery, z muzyką Zbigniewa Karneckiego, przez wiele lat był z powodzeniem grany w teatrach muzycznych w Polsce..

- zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl.

wg Anyzkowa.. Plan charakterystyki Ani Kim jest bohaterkaÈ (Ogólne wiadomošci na temat Ani).. Gdzie Ania chodziła do szkoły?. Ania z Zielonego Wzgórza Obsada fot. Maciej Stobierski.. Miłego rozwiązywania!. 23 listopada 1934 roku odbyła się .Ania z Zielonego Wzgórza - plan wydarzeń.. Przyjazd Ani na Zielone Wzgórze 4.. W Długiej Rzece.Ania z Zielonego Wzgórza To jest test który pomoże wam sprawdzić wiadomości dotyczące książki sławnej pisarki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Na podstawie wybranych fragmentów utworu zapisz informacje dotyczqce wyglqdu Ani jako jedenastolatki i szesnastolatki.Test: "Ania z Zielonego Wzgórza" / Memorizer.. "Ania z Zielonego Wzgórza" była wielokrotnie ekranizowana: 23 listopada 1919 roku miała miejsce premiera pierwszej ekranizacji "Ani z Zielonego Wzgórza", z Mary Miles Minter w roli Ani Shirley.. Opis testu.. Klasa 6 Polski.. Teatralna adaptacja kultowej powieści Lucy M. Montgomery.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Teleturniej.. Rozwiąż test i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. Ania z Zielonego Wzgórza to powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.. Mam rozwinąć w OPOWIADANI PISEMNE wypowiedź Ani skierowaną do Mateusza:"Nigdy do tąd nie nalerzałam do nikogo".Pomocy!Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" (Lucy Maud Montgomery)..

Test z Ani z Zielonego wzgórza składa się z 18 pytań o różnym poziomie trudności.

Przybycie Ani na Zielone Wzgórze.. Tagi dla tego testu: przygoda książka przyjaźń zabawa rodzina uczucieCo ania powiedziała Maryli jak ona ją osądziła o zgubienie broszki?. B. dwóch lat D. około jedenastu lat.Rozwiąż test: Ania z Zielonego Wzgórza.. Źródło zdjęcia: wersja Ani z Zielonego Wzgórza rozczarowaniem nie jest, choć ma w sobie elementy, które wielu mogą zniechęcać.. Na Zielonym Wzgórzu rozpoczyna się historia rudowłosej Ani Shirley, która odnajduje swój prawdziwy dom.. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Wyjaśnienie pomyłki.. szkola-podstawowa-klasa-6.. Podjęcie decyzji o pozostaniu Ani na Zielonym Wzgórzu 6.. Całe w śród zieleni, czyste i ładne, z jednej strony otoczone było wysokimi, starymi wierzbami, z drugiej za ś - równo przyciętymi topolami.. Kto zaopiekował się Anią?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Dla jednych będzie to wadą, dla innych zaletą.Ania z Zielonego Wzgórza Lucy M. Montgomery.. W każdym zadaniu tylko jedna odpowiedź jest poprawna.Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".15 Questions Show answers..

Wychowywanie... poleca 78 %.Wywiad z anią z zielonego wzgórza (potrzebuje 6 pytań i 6 odpowiedzi (to jest dialog)) pomożecie?

Na podstawie książki LUCY MAUD MONTGOMERY.. Ania z Zielonego Wzgórza Sortowanie według grup.Zadanie z lektury-"Ania z Zielonego Wzgórza".. Nic dziwnego, bo ma wiele zalet: wspaniałą muzykę, teksty, przy których można się i wzruszyć i pośmiać.- "Ania z Zielonego Wzgórza" to święto dziecięcości.. Jak nazywała się pierwsza prawdziwa przyjaciółka Ani?. Kto jest autorem książki?. Potrzebowali pomocy w gospodarstwie.. Na jak kolor Ania przefarbowała włosy?. A nam trochę marzy się rola bardzo kobieca, pełna seksapilu.. - marzy Natalia.. że wpadła jej do wody; że pies ją zjadł ; że zostawiła w szkole; że Gilbert jej zabrałTak rozmy ślaj ąc, pani Małgorzata weszła na wielkie podwórze Zielonego Wzgórza.. Odebranie Ani z dworca 2.. Nic ich nie zdziwiło.. Oglądając Anne with an E, można odnieść wrażenie, że choć klimat powieści został zachowany, to jednak nowe wydanie tej historii ma w sobie ducha współczesności.. Zdziwienie Mateusza 3.. Decyzja Maryli dotycząca pozostawienia Ani na Zielonym Wzgórzu.. Język polski.. Życzę wam powodzenia!. Ania z Zielonego Wzgórza- krzyżówka Krzyżówka.. Obrażenie i przeprosiny pani Linde.W końcu Ania trafiła do domu dziecka, skąd została zabrana przez Marylę i Mateusza Cuthbertów do ich domu położonego n Zielonym Wzgórzu w Avonlea..

Na podstawie informacji zapisanych we wczešniejszych zadaniach oraz tekstu lektury uzupehij plan charakterystyki Ani Shirley.

Film był niemy, a w roku 1999 zagubiono wszystkie kopie.. Test składa się z 12 pytań.. Home.Ekranizacje powieści Lucy Maud Montgomery.. Uczeń pisze go na pierwszej lekcji poświęconej omawianiu lektury.. Ani jeden kamyk, ani jedenAnia z Zielonego Wzgórza - test ze znajomości lektury.. Pierwsza modlitwa Ani 7.. Uczniu, przeczytaj dokładnie test, zastanów się i odpowiedz na pytania.. Chcieli, aby ktoś zaopiekował się nimi na starość.. Rozwiąż test!Ania z Zielonego Wzgórza.. Ania Shirley była sierotą - nie miała domu, rodziców czy rodzeństwa.. Wydarzenia rozgrywają się w ciągu: A. kilku miesięcy C. około pięciu lat.. 12) Dlaczego Ania nie mogła przyjaźnić się z Dianą?. \.Test do klasy VI doskonale sprawdzający znajomość lektury L. M. Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt