Kajko i kokosz szkoła latania plan wydarzeń

Pobierz

Zgubienie fujarki w trakcie napadu zbójcerzy.. Użycie podstępu do zdobycia grodu.. Podstępny pomysł Hegemona na pozbycie się Kajka i Kokosza.Temat: Wprowadzenie do lektury "Kajko i Kokosz.. Atak zbójcerzy.. Rozkaz Mirmiła.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.Szkoła latania Układamy plan wydarzeń Wręczenie Łamignatowi fujarki dodającej siły i wiary w siebie.. Zadanie 13 dla chętnych.Kajko i Kokosz.. Cel lekcji: poznajemy wstępne informacje na temat lektury Nacobezu: Potrafisz opowiedzieć treść komiksu, Wiesz, kim są bohaterowie i potrafisz przedstawić kilka informacji o nich, Potrafisz podać właściwą kolejność ukazanych wydarzeń.15 TEST PODSUMOWUJĄCY CYKL LEKCJI O LEKTURZE Kajko i Kokosz.. Powrót Mirmiła i wojów z polowania.. Szkoła Latania.". Bohaterowie pierwszoplanowi , drugoplanowi,epizodyczni w Kajko i Kokoszu ,,Szkoła latania" Przerwanie posiłku Kokosza.. - Pobyt przyjaciół w szkole latania.Szkoła latania Układamy plan wydarzeń Podarowanie Łamignatowi fujarki przywracającej wiarę w siebie.. Akcja przenosi się z ulokowanej nad jeziorem lichej chaty Jagi i Łamignata do zbudowanej w gęstym borze na wzgórzu drewniano-kamiennej warowni zbójcerzy oraz grodu Mirmiła.Był to pierwszy komiks tego autora o Kajku i Kokoszu, który ukazał się nakładem tej gazety z początku w formie gazetowej wydawany bez tytułu Szkoła latania, lecz jako Kajko i Kokosz..

Szkoła latania - plan wydarzeń 1.

Zapisz w zeszycie pod tematem poprawnie ułożony plan wydarzeń.. - Poranny powrót obrabowanych przyjaciół do grodu., 3.. Publikowany był na ostatniej stronie - jedna strona komiksu na całej szpalcie gazety (w sumie 35 plansz, ukazujących się trzy razy na tydzień).sp1olawa.szkolnastrona.plKL4_Plan wydarzeń: Kajko i Kokosz.. Nieudany szturm zbójcerzy.. Pokonanie zbójcerzy przez głodnego … ContinuedKsiążka Kajko i Kokosz, Szkoła Latania w całości przeczytana dla Sebz.. Kajko i Kokosz doganiają ich gdy już okupują zamek Wojmiła i Mszczuja.Kajko Kokosz Mirmił .. Powrót kasztelana do Mirmiłowa 5.. Często podnosi kasztelana Mirmiła na duchu, szuka najlepszego rozwiązania problemów.. Podpisz wizerunki postaci właściwymi imionami Połącz bohaterów komiksu z odpowiednimi określeniami: Mirmił Kajko Kokosz Hegemon podstępny, zawzięty wiecznie głodny łatwowierny, ulęgający wpływom odważny, rozsądny, zaradny 3.W tym quizie sprawdzisz ile zapamiętałeś z lektury Kajko i Kokosz szkoła latania.. Szkoła latania - scenariusze lekcji 5.Test wiedzy z lektury Kajko i Kokosz.. Szkoła latania - plan wydarzeńTemat: Tworzymy plan wydarzeń do lektury pt. "Kajko i Kokosz.. Podarowanie Łamignatowi magicznej fujarki przez Jagnę 2.. Marzenia Mirmiła o lataniu 7.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Szkoła latania Układamy plan wydarzeń Podarowanie Łamignatowi fujarki przywracającej wiarę w siebie.Przypadkowy napad Łamignata na Mirmiła, Kajka i Kokosza.Kajko i Kokosz..

Szkoła latania 1.

Napad zbójcerzy na Mirmiła i towarzyszy 4.. Przyglądający się awanturze w klubo-gospodzie starcy oświadczają, że to już nie dla nich takie huczne zabawy.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Kajko i Kokosz.. Zadania z kart proszę przesłać do piątku.. zapłacić .Kajko i Kokosz usiłują wykonać ostatnie z zadań Fochny i w tym celu zatrudniają się u Wikingów jako opiekunowie syna wodza.. cele lekcji - przypomnienie treści lektury - utworzenie planu wydarzeń.. Niestety - nie udaje im się zdobyć korony, bowiem zostają zdemaskowani.. Słaba jakość.Nauka w szkole latania.. Mam nadzieję, że przeczytałeś komiks.. Do klasycznego kanonu ich przygód należy wyprawa do Szkoła latania.. Lektury (Język polski) Zadaj pytanie REKLAMA.. Przypomnij sobie przygody słowiańskich wojów i ich starć ze Zbójcerzami i sprawdź, ile pamiętasz z lektury!Kajko i Kokosz to bohaterowie jednej z najsłynniejszych polskich serii komiksów, która od lat bawi do łez małych i dużych czytelników.. Powrót Mirmiła, Kajko i Kokosza z polowania 3.. Przypadkowy napad Łamignata na Mirmiła, Kajka i Kokosza.. Nauka latania .1.. Rozkaz Mirmiła o otwarciu bram.. Szkoła latania, którą napisał Christa Janusz, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Kajko - inteligentny i odważny przyjaciel Kokosza..

Szkoła latania.

Podstępna propozycja Krwawego Hegemona 6.. Sprawdź, czy znasz szczegóły tej historiiKajko i Kokosz.. Poranny powrót Mirmiła K i K do grodu.Szkoła latania - Plan wydarzeń Wiosenna słabość Łamignata Lekarstwo Jagi.. Szkoła latania.. Jest wiosna - Łamignat jak zwykle czuje się nieco osłabiony.. Co rozbolało Mirmiła w drodze na Łysą Górę?. Powrót do grodu.. - Z odsieczą na pniu drzewa., 2.. Lekcja 1 Temat: Pierwsza wizyta w .Temat: Układamy plan wydarzeń na podstawie komiksu "Kajko i Kokosz.. Dokładne miejsca wydarzeń np: szkoła,wyspa Jacksona; W pustyni i w puszczy; Potrzebujesz pomocy?. Nowy rozkaz dotyczący bram.. Szkoła latania.. Test składa się z 12 pytań.. gotować obiad dla wszystkich uczniów.. Szukaj.. Życzę ci wspaniałej zabawy w Mirmiłowie, ale uważaj na Zbójcerzy!. Jest bohaterem bardzo pozytywnym, choć zdarza się, że ulega pokusom.. musieli załatać zniszczony dach.. W tym quizie sprawdzisz ile zapamiętałeś z lektury Kajko i Kokosz szkoła latania.. Napisz w zeszycie temat lekcji, a następnie zapoznaj się z materiałem i wykonaj polecenia.. Wpisz w kwadraty odpowiednie cyfry od 1 do 8.. Atak zbójcerzy.. Podstęp Hegemona i opowieść o lataniu.. Niemiłe spotkanie z Łamignatem.. Napad Łamignata na Mirmiła.. Wizyta "kupca".. Einfache ReihenfolgeKajko i Kokosz doganiają ich gdy już okupują zamek Wojmiła i Mszczuja.Kajko i Kokosz..

Szkoła latania."

Wikingowie wyruszają na wielką wyprawę przeciwko Wojmiłowi.. Plan wydarzeń: Podarowanie Łamignatowi fujarki.. Kokosz - wysoki, tęgi i ły.Akcja rozgrywa się w czasach Słowian (średniowiecze).. Powrót Mirmiła, Kajka i Kokosza z polowania; Atak zbójcerzy.. Wykonaj zadanie 11 i 12 z karty pracy.. Podpisz wizerunki postaci właściwymi imionami.. Jest niewielkiego wzrostu, ale świetnie włada mieczem i strzela z łuku.. Podstępny atak zbójcerzy na gród.. Wpisz w kwadraty odpowiednie cyfry od 1 do 8.. Szkoła latania 1.Podpisz wizerunki postaci właściwymi .. Uszereguj zdarzenia tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z treścią komiksu.. Pragnienie .Uporządkuj chronologiczni wydarzenia.Naukę latania pobiera się w Wyższej Szkole Latania, zaś wylatujący z chaty na miotle, Kajko i Kokosz, uruchamiają alarm, bo zerwali cienką nić sieci alarmowej, wyrywanie zębów z kolei odbywa się "ze znieczuleniem".. Szkoła latania - plan wydarzeń - Kajko i Kokosz.. Konieczność nocowania u Jagi.. Szkoła latania (Janusz Christa).. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Uszereguj zdarzenia tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z treścią komiksu.. Jaką karę dostali Kajko i Kokosz w szkole?. Co Kajko i Kokosz wymyślili w nocy na Łysej Górze?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt