Kiedy koralik przemawiał do karolci

Pobierz

Udostępnij.. — Teraz muszę ci powiedzieć coś bardzo ważnego — głosik brzmiał uroczyście.a) w szparze między deskami podłogi b) na chodniku c) w taksówce d) w szkatułce 3) Jakiego koloru jest koralik?. Koralik przemawia drugi raz dzięki: answer choices .. Po powrocie z pieczywem, podczas wyjmowania reszty z kieszeni płaszczyka, bohaterka wyjęła także błękitny koralik.. 9.Niewidzialnośc.. (2/4) Karolcia - streszczenie w pigułce, Wieczorem zdarzyła się jeszcze jedna nieprawdopodobna rzecz.. Koralik przemówił do niej ludzkim głosem i obiecał spełnić każde jej życzenie.5.Spełanianie życzeń Karolci przez koralik.. Tags:Lista pytań z lektury Karolcia.. Do dziś pamiętam, jak jako mała dziewczynka czytałam tę powieść z wypiekami na twarzy.. Od kiedy ogród, w którym bawiły się dzieci miał zostać zamknięty?. Koralik przemawiał do Karolci: - kiedy była sama w domu - kiedy była smutna - kiedy była z Piotrkiem 6. a) Maria Kruger b) Maria Konopnicka c) Astrid Lindgren 2.Z kim mieszkała Karolcia?. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: KarolciaW 2009 roku inny autor, Krzysztof Zięcik, dopisał dalszą część przygód Karolci pt. Karolcia na wakacjach.. Co miało stać się z ogrodem, w którym bawiły się dzieci, który znajdował się po drugiej stronie ulicy Kwiatowej?.

Kiedy koralik odezwał się do Karolci?

13.Odzyskanie koralika.Q.. Koralik przemawiał do Karolci: - kiedy była sama w domu - kiedy była smutna - kiedy była z Piotrkiem.. 10.Wizyta Karolci i Piotrusia w domu handlowym.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 12.Umieszczenie koralika w kieszeni płaszcza mamy.. Karolcia schowała koralik przed Filomeną podczas ucieczki w domu towarowym: • w torebce mamy • w kieszeni płaszcza • w bucie 8.Sama się dziwiła, że o nim zapomniała.. Koralik próbowała odebrać Karolci: - mama Karolci - Filomena - ciotka Agata.. Kiedy koralik nie będzie mógł spełniać życzeń?. Zawiera nieodpowiednie treści?. kiedy była smutna.. Okazało się, że całkowicie o nim zapomniała.. a) Biblioteka b) Restauracja c) Sklep 13) Gdzie pracowała mama Karolci?. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. a) różowego b) zielonego c) niebieskiego d) wielokolorowy 4) Kim jest Filomena?. Koralik próbowała odebrać Karolci: - mama Karolci - Filomena - ciotka Agata.. Kto pomógł dostać się Karolci i Piotrkowi do Prezydenta Miasta?. MENU TEST.4free.pl.Kiedy koralik, przemówił do Karolci w ogrodzie?. wodzie z kranu.. Skomentuj.. W roku 1995 na podstawie książki powstał spektakl Teatru Telewizji.W domu od kilku dni trwają przygotowania do przeprowadzki, w trakcie których pakowane i sortowane są rozmaite rzeczy.. Z prezydentem miasta Karolcia załatwiła .Przygody Karolci, dziewięcioletniej dziewczynki, która znajduje spełniający życzenia czarodziejski błękitny koralik zainteresują każde dziecko..

Kiedy koralik mógł mówić?

Kiedy Karolcia spała; Kiedy był mokry; Kiedy Karolcia była wesoła; Komentarze.. 8.Pokazanie koralika Piotrkowi.. Poszła do łazienki umyć ręce.. Karolcia schowała koralik przed Filomeną podczas ucieczki w domu towarowym: w torebce mamy.. Koralik próbowała odebrać Karolci: • mama Karolci • Filomena • ciotka Agata 7.. Ciotka Agata, trzymając koralik w dłoni, zapragnęła zjeść ciastko z kremem.Kiedy koralik przemawiał do Karolci?. 11.Obecnośc Filomeny i próba kradzieży koralika.. Postanowiła również umyć koralik.. Koralik próbowała odebrać Karolci: - kiedy była sama w domu - mama Karolci - kiedy była smutna - Filomena - kiedy była z Piotrkiem.. Koralik próbowała odebrać Karolci: - mama Karolci - Filomena - ciotka Agata.Koralik przemawiał do Karolci: 6. a)różowy b)niebieski c)złoty 4.Jaką moc posiadał koralik, który znalazła Karolcia?a) wróciły do Ratusza b) oddano je do zoo c) zostały w ogrodzie zabaw dla dzieci 12) Co miało stanąć w miejscu ogrodu?. W pewien deszczowy dzień w domu Karolci zabrakło bułek.. Quiz w Poczekalni.. Z całą pewnością postawa Karolci może nas wiele nauczyć.Karolcia znajduje cudowny koralik, który ma tę czarodziejską właściwość, że spełnia każde życzenie dziewczynki..

kiedy wypowiedziano zaklęcie.

Koralik przemawiał do Karolci: - kiedy była sama w domu - kiedy była smutna - kiedy była z Piotrkiem.. Koralik przemawiał do Karolci: • kiedy była sama w domu • kiedy była smutna • kiedy była z Piotrkiem 6.. Koralik próbowała odebrać Karolci: - mama Karolci - Filomena - ciotka Agata 7.. W opowieściach o Karolci pojawia się tak lubiane przez dzieci połączenie świata realnego, zwyczajnego z elementeZnaleziony koralik: - spełniał życzenia wszystkich - spełniał życzenia osoby, która trzymała go w dłoni - świecił w ciemności.. Wyślij zgłoszenie .Quiz o "Karolci" 1.Kto jest autorem opowiadania pt. "Karolcia"?. kiedy się go poprosiło.. Karolcia schowała koralik przed Filomeną podczas ucieczki w domu towarowym: - w torebce mamy - w kieszeni płaszcza - w bucie 8.Obwiniała siebie, że to przez jej życzenia moc koralika staje się coraz słabsza.. Fabuła książki jest niezwykle wciągająca dla młodego odbiorcy, przedstawione wydarzenia budzą wiele emocji.. W ogrodzie Karolcia i Piotr zauważyli, że panuje jakaś smutniejsza atmosfera.Q.. Dodaj nowy komentarz [+] Matmar 75 29 marca 2016 Super test, prosimy o więcej takich testów sprawdzających wiadomości.. Koralik przemawiał do Karolci: - kiedy była sama w domu - kiedy była smutna - kiedy była z Piotrkiem..

7.Odzyskanie koralika przez Karolcię.

a)z mamą, tatą, ciotką b)z rodzicami, bratem i siostrą c) z dziadkami 3.Jaki kolor miał koralik znaleziony przez Karolcię?. a) Na poczcie b) W szpitalu c) W biurze 14) Co się działo z koralikiem, kiedy spełniał kolejne życzenia?Koralik przemawiał do Karolci: - kiedy była sama w domu - kiedy była smutna - kiedy była z Piotrkiem 6.. Narażona na zakusy złej czarownicy - Filomeny, dziewczynka przywiązała koralik do mocnej nitki i nosiła go na szyi, pilnując go jak oka w głowie.. przytulaniu .. Ciotka postanowiła posłać po nie dziewczynkę, gdy tymczasem rodzice szykowali się do pracy.. Koralik próbowała odebrać Karolci: - mama Karolci - Filomena - ciotka Agata 7. kiedy się go pogłaskało.. Powieść opowiada o przygodach małej Karolci, która z pomocą niebieskiego koralika wraz z przyjacielem Piotrem uszczęśliwiają ludzi.5.. Koralik próbowała odebrać Karolci: mama Karolci.. Adaptacje.. Karolcia schowała koralik przed Filomeną podczas ucieczki w domu towarowym: - w torebce mamyKoralik przemawiał do Karolci: kiedy była sama w domu.. Kiedy to zrobiła, koralik odezwał się, podziękował Karolci za kąpiel, zamienił się na chwilę w bańkę mydlaną, a potem powiedział, że spełni każde jej życzenie.Ten przemówił do dzieci, że z każdym życzeniem jego moc spadnie i kiedy się ona wyczerpie, koralik zniknie.. Marzył mi się taki czarodziejski koralik.. Książki pt. Karolcia i Witaj, Karolciu dostępne są również jako książki audio (tzw. audiobooki) w interpretacji Marii Seweryn.. Karolcia schowała koralik przed Filomeną podczas ucieczki w domu towarowym: - w torebce mamy - w kieszeni płaszcza - w bucie.. Szymankiewicz_Krystian 3 lata temu.. w kieszeni płaszcza.. wodzie z kranu .Mieniąca się błękitnie bańka mydlana, która przedtem była koralikiem, podskoczyła wesoło i nawet nie dwa razy, tylko co najmniej pięć, a potem znów przysiadła na dłoni Karolci.. 6.Koralik w rękach cioci.. W trakcie porządkowania rzeczy, Karolcia znajduje w szparze podłogi błękitny koralik, który obdarzony był niezwykłą, magiczną mocą.. 8.KAROLCIA Audiobook (Maria Kruger) - książka do słuchania dla dzieci - to jedna z ulubionych obowiązkowych lektur w szkole podstawowej w klasach od 1-3.. Karolcia schowała koralik przed Filomeną podczas ucieczki w domu towarowym: - w torebce mamy - w bucie .5.. Dzieci przejęły się tym i udały się do ogrodu.. zjadła 100 pączków .. Q. Koralik przemawia drugi raz dzięki: answer choices .. kiedy był mokry.. przytulaniu .. Q. Piotrek, aby uwierzyć, że Karolcia ma "zaczarowany" koralik zażądał, by: answer choices .. woźny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt