Zemsta test szczegółowy

Pobierz

Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. - marzenia małżeńskie Wacława i Klary.. 4 lata temu.. Anna Nowak.Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Jak nazywają się (nazwiska) właściciele dwóch połów zamku?25 Questions Show answers.. Aleksander Fredro.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Zrzucenie ze schodów Papkina.. Rozwiązanie.. Do jakiego rodzaju literackiego zaliczamy "Zemstę"?. Cześnik postanowił starać się o rękę Podstoliny, gdyż podziwiał jej: a) niezwykłą urodę b) doświadczenie życiowe c) posiadany majątek d) zalety charakteru 3.. Cześnika 3. a) Adam Mickiewicz b) Aleksander Fredro c) Ferenc Molnár d) Juliusz Słowacki e) Neron f) Autor nieznany 2) Jak naprawdę miał na imię Papkin?. Dodaj do ulubionych.. - przekupienie Papkina.. Według testamentu Raptusiewiczównie przypada w udziale angielska gitara i rzadka kolekcja motyli będąca aktualnie w zastawie.. "Zemsta" Fredry ukazuje barwny obraz obyczajów staroszlacheckich wywodzących się z kręgu kultury sarmackiej.. bratanicą.Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Michał Czarnecki (wynik: 48 %) Monika Zale (wynik: 0 %) Karolina Czerwińska (Czerwińska ) (wynik: 100 %) 1 2 (3) (wynik: 53 %) uytfdsxz kiuhygfcx (iuhygtf) (wynik: 0 %) Najlepsi w kategorii: 1..

1.Ile aktów ma zemsta?

Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. 2.Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. odpowiedź: "Zemsta" to dramat (rodzaj literacki) i komedia (gatunek literacki).. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.Wyzwanie Rejenta na Pojedynek.. Odbywa się szybki ślub młodych.a)ekspozycja - zamiary matrymonialne Cześnika wzgłędem Podstoliny.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. 15 lipca 1876 roku w wieku osiemdziesięciu trzech lat Fredro umiera:30. ). Udostępnij.. Podstęp Cześnika, chce ubiec Rejenta, ożenić Wacława z Klarą.. Kim w stosunku do Rejenta Milczka była Klara?. Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie.. Cześnik wyznaczył Papkinowi rolę: a) obrońcy swoich interesów b) swata i posłańca c) zalotnika Klary .Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Zemsta "Zemsta" Aleksandra Fredry - szczegółowe streszczenie Scena 6 Papkin po raz kolejny zwierza się Klarze ze swoich uczuć oraz odczytuje jej swoją ostatnią wolę.. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro)..

0.poczta.anka / szkoła / polski / lektury / Zemsta / zemsta testy z odpowiedziami.docx.

Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. c) rozwój akcji - Wacław dobrowolnym jeńcem Papkina.. W jakiej epoce powstało to dzieło?. Czyje to powiedzenie: Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba?. Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. d) do domu Cześnika wchodzi Rejent.. b) zawiązanie akcji - Bójka o naprawe muru.. Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury.Test: Punkt kulminacyjny "Zemsty" następuje, gdy: a) Cześnik dyktuje list Dyndalskiemu.. Cześnik 2.. 1) Czas i miejsce akcji w "Zemście" to: a) koniec XVI wieku, stary dworek b) koniec XVIII wieku, stary zamek c) początek XVIII wieku, stary dworek 2) Rodzaj i gatunek literacki, do których należy "Zemsta", to: a) dramat, tragedia b) dramat, komedia c) epika, komedia 3) "Zemstę" rozpoczyna: a) rozmowa Cześnika z Papkinem b) rozmowa .. "Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. Jaki to gatunek literacki?. Kim dla Cześnika była Klara?. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Główni bohaterowie bardzo zabawnie się na sobie "zemścili".Test zawiera 34 pytań.. Ulubione powiedzonko to "Niech się dzieje wola nieba/ z nią sie zawsze zgadzać trzeba".. Zwierzę z Nilu - dowód miłości w "Zemście"..

Ukazuje także polską gościnność, kult tradycji.30 pytań i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) - zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl.

Zamożny wdowiec, Ojciec Wacława, skromny małomówny, fałszywy, skompy.. Sztuka, Kultura, Książki.Test ze znajomości lektury "Zemsta" A. Fredry - klasa I .. (imię i nazwisko ucznia, nr z dziennika) (Wersja A) 1.. 3 Obserwuj autora.. d.trudno będzie.. c) Wacław żeni się z Klarą.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Akcja "Zemsty" rozgrywa się: a) na wsi b) w mieście c) w stolicy d) we Lwowie 2.. Gatunek literacki "Zemsty".. - przybycie Papkina (swata i posła) - przyjęcie oświadczyn Cześnika przez Podstolinę.. Ulubione powiedzeniem Cześnika było: a.niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Test "Zemsta".. Jak nazywała się szabla należąca do Papkina?. - nieudolna próba pogodzenia przeciwników.. a) Piotr b) Władysław c) Adam d) Józef e) Janusz f) Mateusz 3) O co kłócili się Rejent i Cześnik?Rozwiąż test składający się z 15 pytań.. b) Cześnik wyzywa na pojedynek Rejenta.. Test składa się z 12 pytań.. Przykładowa kartkówka z "Zemsty" z odpowiedziami.. Rozwiąż test!Przykładowe pytania na sprawdzianie z "Zemsty": Jakim rodzajem i gatunkiem jest "Zemsta"?.

Papkin, KlaraJak przystało na komedię wszystko dobrze się kończy, a tytułowa zemsta prowadzi do pogodzenia dwóch od lat zwaśnionych sąsiadów i ślubu dwojga zakochanych - Klary i Wacława.

Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury ZemstaZemsta - Test.. Komedia ukazuje wiele sarmackich wad, jak: pieniactwo, samochwalstwo, rozbieżność między czynami i słowami.. Zawiera 32 pytań.. Czyja to charakterystyka?-.. Jak miał na imię stryj Klary?. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Zemsta, które mogą Ci się przydać do powtórki.. odpowiedź: Stryj Klary miał na imię Maciej (chodzi o Macieja Cześnika Raptusiewicza).. Aleksander Głowacki.. Kogo kochał Wacław?Najbardziej kompletny test z lektury Zemsta jaki znajdziesz w sieci.. - odwrotny skutek .. Gatunek: komedia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt