Sprawdzian z mapy politycznej europy klasa 6

Pobierz

Morze Śródziemne: Kraje i wyspy.. 0%.Świat: Mapa fizyczna - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Podaj stolicę państwa.. Mapa polityczna A.. Następnie wpisz nazwy państw we właściwych miejscach na mapie.. Europa - mapa polityczna.. Więcej .Test z Geografii Mapa polityczna Europy.. GEOGRAFIA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA ŚWIATA (POZIOM ROZSZERZONY) "1.. Do uzupełnienia i wklejenia do zeszytu: Europa ukształtowanie powierzchni-skonwertowany.. Lekcja 12.. Liczba pytań: 44 Poziom: Łatwy Rozwiązany: 63371 razy Średnia ocena: 5,70 (44 oceny) Średni wynik: 75% Autor: admin Tagi: Europa, geografia, geografia polityczna, mapa Europy, państwa Europy na mapie, państwa na mapie.. Opis testu.. Mapa polityczna Europy Rysunek z opisami.. Odrzuciłem, ponieważ (za Wikipedią) leży częściowo w Europie, a częściowo w Azji (choć trzeba przyznać, że "bardziej" w Azji, bo aż 88% procent jego terytorium znajduje się na tym kontynencie).Nasza baza testów systematycznie się powiększa.. Europa 1939 (marzec-wrzesień) Europa w czasach Zimnej Wojny () Państwa skandynawskie i stolice.. PREZENTACJE MULTIMEDIALNE ORAZ TESTY WIEDZY.. wg Edytacepiga.Mapa polityczna Europy.Zmiany na mapie politycznej Europy.Unia Europejska.Test A 9 Na podstawie mapy politycznej Europy podaj nazwy państw, których dotyczą poniższe opisy..

Zmiany na mapie politycznej".

Mapa polityczna umożliwia określenie położenia wybranego państwa względem państw sąsiednich oraz obiektów geograficznych niekiedy o ważnym znaczeniu gospodarczym - przykładem może być dostęp do morza.. wg Badzinskak.. Jest największym państwem w Europie.. _____ B. To państwo leży na zachód od Polski.. Widoczny na zdjęciu kraj to:Karta pracy.. Witam.. Południowej Rysunek z opisami.. Chce ją sobie wydrukować i zabrać na spr :) Bardzo proszę o odpowiedź!. Test ze znajomości mapy politycznej Europy polega na dopisaniu państwa/stolicy europejskiej.. admin napisał(a): 2019-07-06 Dostałem korektę do testu o następującej treści: "Kazachstan nie leży w Europie, tylko w Azji".. Europa: Zbiorniki wodne.. Mapa polityczna Europy .. Polub.. wg Nauczyciel3.Test ze znajomości mapy politycznej Europy polega na dopisaniu państwa/stolicy europejskiej.. Na kolejnej lekcji kartkówka z mapy Europy cz.1 - należy wskazać na mapie (oczywiście bez używania atlasu) obiekty z powyższego ćwiczenia czyli: Morza:Europa - powtórka; Europa - powtórka, test z geografii.. Opublikowano na 18 listopada 2019 by MonikaS.. #europa #mapapolitycznaeuropy #stolice Test: Mapa polityczna Europy 2Estonia, Łotwa, Białoruś, Litwa, Ukraina, Mołdawia, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Uzbekistan, Turkmenistan, Kazachstan, Kirgistan, TadżykistanEuropa: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Ukształtowanie powierzchni Europy + ćwiczenia do kartkówki..

Europa na mapie politycznej.

Test obejmuje stolice europejskie.. Część 1. wg Nauczyciel3.. Wybierz jeden z testów dostępnych poniżej i sprawdź swoją.. Podobne testy: Europejskie stolice.. Następnie wpisz nazwy państw we właściwych miejscach na mapie.. Powstało z połączenia dwóch państw w drugiej połowie XX w.. Mapa Polityczna Europy -Paweł Cefal Rysunek z opisami.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. I chciałbym o jakiś link z wyraźną mapą podkreślam fizyczną Europy.. Powiązane z testem.. Europa - mapa polityczna Rysunek z opisami.. Północnej i A. Skandynawia: Kraje.. Na tej lekcji nauczę się odczytywać treść mapy politycznej Europy, określać położenie Polski względem innych krajów na mapie politycznej Europy, opisywać najważniejsze zmiany mapy politycznej Europy w końcu XX wieku i na początku XXI wieku.. Edytuj elementy.. Wybierz test, który chcesz rozwiązać.Informacje o testach z zakresu znajomości mapy politycznej świata (państw i ich stolic) Jeżeli posiadasz już konieczną wiedzę odnośnie znajomości mapy politycznej świata możesz przetestować ją.. Inne tryby testu.. Powstało z połączenia dwóch państw w drugiej połowie XX w.Play this game to review Other.. wg Mjablonska14.. _____Start studying Geografia Mapa polityczna Europy i podział administracyjny Polski..

Jutro mam sprawdzian z geografii z mapy fizycznej Europy.

B. To państwo leży na zachód od Polski.. Mapa polityczna Europy Rysunek z opisami.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. wg Fraczekw.. Poniżej przedstawiam wybrane prezentacje zgodne z podstawą programową kształcenia w zakresie rozszerzonym dla liceum trzyletniego (ważną od roku 2012) oraz dla .Test: Mapa polityczna Europy.. wg Pawelcefal.. Rozpocznij test1.. Europa Rysunek z opisami.. wiedzę.. Mapa fizyczna Europy Rysunek z opisami.. Dodaj do ulubionych:Mapa Rysunek z opisami.. Wszystkie testy zostały przygotowane na podstawie materiałów .Geografia (listopad 2020 r.) Temat 9.. Takie usytuowanie kraju nazywamy położeniem politycznym.Jak wiesz z historii, położenie polityczne miało i ma nadal wielkie znaczenie.Klasa VI - kartkówka z mapy Europy?. Austria: Kraje federalne.Mapa fizyczna Europy.. wg Elawalukiewicz1.. wg Katarzyna14.. Klasa 6 Geografia.Mapa polityczna A.. 13 pytań Geografia WhiiteLady__.. Mapa polityczna Europy.. UWAGA!. Południowej Rysunek z opisami.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.Na podstawie mapy politycznej Europy podaj nazwy państw, których dotyczą poniższe opisy.. Północnej i A.. Polska złotego wieku-powtórzenie klasa 6 Teleturniej.. Jakie państwo jest zaznaczone na mapie?. Jest największym państwem w Europie.. Pobierz.. Udostępnij Udostępnij wg Edytacepiga.. Test ze znajomości mapy politycznej Europy polega na dopisaniu państwa/stolicy europejskiej..

#europa #mapapolitycznaeuropy #stolice.Europa: Rzeki.

Ćwiczenia on-line znajdziesz w zakładce Klasa VI.. Testy pogrupowane są w kategorie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt