Notatki z lektury szatan z siódmej klasy

Pobierz

Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Nauczyciel wezwał do odpowiedzi Kaczanowskiego.. Szatanie!. Miał on niekonwencjonalne podejście do edukacji.. Prośba profesora o rozwiązanie zagadki.. Rozwiąż test przygotowany na następnych stronach, wpisując do zeszytu odpowiedzi (np. 1-A),w każdym zdaniu jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź .. anuluj.. c)Zwycięska próba.. Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!Sprzedam oryginalne opracowanie lektury Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Następnego dnia, podczas śniadania, Adam zjawił się w domu i po radosnym powitaniu, głośno oświadczył, że odnalazł nowe dokumenty i wie już, gdzie oficer ukrył swój skarb.. Na lekcji historii w klasie siódmej, wydarzyło się coś, co zaskoczyło profesora Gąsowskiego.. (wpadka profesora w rozmowie z Adasiem) -,, Nie jestem trąbą jerychońską''- Adaś.. Ten najpierw osłupiał, a potem nieśmiało wyjaśnił, że zaszła jakaś pomyłka.Mam na jutro napisać notatkę na temat szatan z siódmej klasy i kompletnie nie wiem co napisać pomóżcie mi : (.. Po rozbitej głowie chodzi Francuz VI.. - Odmawiasz?. Jedne z nich udało się nawet odzyskać.. Czyli o głównym bohaterze powieści Kornela Makuszyńskiego.. Okazało się nawet, że dzięki bystrości umysłu może osiągać lepsze wyniki w nauce.Adaś Lisowski, czyli główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy"..

Rozdział IIISzatan z siódmej klasy - wydarzenia.

Niestety, nie można doliczyć się, na co wydał wpłacone do spółdzielni sto złotych.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-12-09 15:55:19.Szatan z siódmej klasy (1960) Jakość: 360p 480p 720p 1080p.. Ceni sobie klasę siódmą, ponieważ na każdej lekcji uczeń, który jest pytany odpowiada "śpiewająco" Profesor jest średniego wzrostu i ma dużą, bujną, siwą czuprynę, na czole ma zmarszczki - jest to oznaka średniego wieku.Streszczenie Szatana z siódmej klasy w pigułce.. W mrokach tli się światełko VII.. Temat: Diable!. określ czas i miejsce akcji, czas fabuły (do jakich wydarzeń historycznych sięga lektura , jakie wydarzenia związane są z zagadką domu 'dokłdnie'), bohaterowie.PLAN RAMOWY: 1.. Otóż spokojny brat profesora, pan Iwan, został już dwa razy okradziony.. Tytuł - Autor- Czas akcji - Miejsce akcji - Bohaterowie - Wydarzenia - Najlepiej żeby była to lektura Szatan z siódmej klasy.Opis Adasia: Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan .. Odrapane z farby, leżały porzucone niedaleko domu.Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy..

Szatan z siódmej klasy - notatka o lekturze POMOCY!

Adam chciał wyjechać nad morze.. "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie rozdziału I. Prześlij zdjęcie pracy do 9.05!. Malarz - co ukradł, mówi, że znalazł .. "Szatan z siódmej klasy" - czas i miejsce wydarzeń Akcja książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" toczy się w na przełomie czerwca i lipca 1937 roku.. Były pierwsze dni czerwca.. Główny bohater rozwiązuje wiele zagadek, odkrywa tajemnice i przeżywa wiele przygód.. POLECAM WARTO .. Jest siedemnastolatkiem i uczęszcza właśnie do siódmej klasy gimnazjum i to właśnie on jest tym tytułowym szatanem.. W opracowaniu: - test ze znajomości lektury - notatki z lektury - scenariusze lekcji - dużo kart pracy- służą jako kartkówki, sprawdziany czy jako praca domowa - materiały dla nauczyciela - materiały dla ucznia.. Odblokuj dostęp do 9486 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. możecie napisać swoje wrażenia po przeczytaniu tej książki pliss.. Diabeł wyskakuje z pudełka II.. Dwie brody i człowiek-widmo V.. Z domu nie zginęło nic, poza starymi drzwiami.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.. Obiecał, że poszukiwania rozpoczną po zapadnięciu zmroku.Jak dobrze znasz lekturę " Szatan z siódmej klasy "?. Ma on czworo rodzeństwa , w tym dwie siostry i dwóch braci .Krótka notatka o Kornelu Makuszyńskim (szatan z 7 kl) 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 1.12.2014 (16:20) - przydatność: 59% - głosów: 60 kotecek845 1.12.2014 (16:26)Wanda odrazu opowiada z profesorem o co chodzi.Sprawa, którą ma się zająć Adaś dotyczy dziwnych kradzieży..

Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum .

", czworo rodzeństwa Adasia - "rozwścieczona czwórka", dwie siostry i dwóch braci, profesor Paweł Gąsowski - nauczyciel historii, wielbiciel Napoleona .Adaś (Adaś Do Staszka Burskiego) -,, Piotr panu profesorowi nie pomoże- zaśmiał się Adaś.. Następne wideo.. Okazuje się, że czarna nitka przykleiła się do kartki i imitowała liczbę w kolumnie setek.. - Nie samym jednak Napoleonem człowiek żyję czasem musi się zająć tym opryszkiem Hannibalem''- narrator.Sporządź notatkę z treści dowolnie wybranej lektury dla klasy szóstej szkoły podstawowej .. czas : 45 min.. Cel ogólny: - zachęcenie do przeczytania lektury - rozwijanie i ujawnianie językowych możliwości uczniów - doskonalenie umiejętności kluczowych Cele operacyjne: Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Narrator nie należy do świata przedstawionego dzieła, zachowując swoisty dystans do relacjonowanych przez siebie zdarzeń, lecz jednocześnie nie ukrywa swojej sympatii lub też nieprzychylności do bohaterów historii.Szatan z Siódmej klasy to powieść młodzieżowa o charakterze detektywistycznym.. Odkrycie sposobu odpytywania na historii.. Miał słabość do Napoleona, co chętnie wykorzystywali uczniowie..

( taka czy za krótka?Do Szatana zwracają się z prośbą uczniowie klasy siódmej.

- Jako Piotr, ale jako Adam nie odmówię.''. Pan Gąsowski najbardziej lubił klasę siódmą, której .Scenariusz zajęć dla klasy VI "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyński Temat: Biuro Detektywistyczne "Adam" przyjmie zlecenie.. Akcja rozpoczyna się w czwartkowy dzień, w którym doszło do pomyłki profesora Gąsowskiego podczas odpytywania uczniów i trwa około dwóch miesięcy.Adam Cisowski - sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego spryt, odgadł metodę pytania profesora, za rok miał zdawać maturę, rozwiązał zagadkę złodziei drzwi, Ojciec Adasia - lekarz, Matka Adasia - gospodyni, jak pisze Makuszyński "(.). przedobra kobieta, która (.). miała na głowie cały dom.. Zapisz niezbędne informacje w tabeli.. Sam wybierał postaci, o których wspominał uczniom.. tylko że ja czytałam tylko streszczenie!. Tata Adasia pracuje jako lekarz, a jego mama zostaje wtedy w domu i zajmuje młodszym i licznym potomstwem.Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest postacią.Jak Adaś Cisowski odkrył tajemnicę Bejgoły, czyli główny wątek "Szatana z siódmej klasy" "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego to typowa powieść detektywistyczna, w której główny bohater, obdarzony umiejętnością wyciągania logicznych wniosków, "po nitce do kłębka" odnajduje rozwiązanie zagadki.Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński - opracowanie W tym .• Narracja "Szatana z siódmej klasy" • Uniwersalizm powieści Kornela Makuszyńskiego • Jak Adaś rozwiązał zagadkę, związaną z dworem państwa Gąsowskich - opis • Jak Adaś odnalazł zaginione sto złotych - opis • Jak Adaś odgadł, które z jego rodzeństwa zjadło lody - opis • Jak Adaś rozwiązał zagadkę zagubionego pióra - opis • Jak Adaś odkrył metodę egzaminowania pana Gąsowskiego - opisLista pytań z lektury Szatan z siódmej klasy.. 1.Awantura na lekcji historii: a)Zdziwienie profesora Gąsowskiego.. Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.. Pan Gąsowski jest profesorem historii w jednym z Warszawskich Gimnazjów.. | sameQuizy.Paweł Gąsowski jest to jeden z bohaterów powieści "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. W warszawskim gimnazjum uczył pan Gąsowski, historyk.. b)Przyznanie się Adasia do odkrycia metody egzaminowania profesora.. d)Rozwiązanie zagadki trzech listów.. 2.Poszukiwanie zagubionego pióra.. Chłopiec prowadzący spółdzielnię jest uczciwym, dobrym kolegą.. - przypomnisz sobie, jak się pisze opis postaci z elementami charakterystyki.Szatan z Siódmej Klasy Spis treści I.. 3.Znalezienie brakujących stu złotych.8.05.kl.6.j.polski Temat: "Szatan z siódmej klasy" - test z lektury.. Piękne są oczy fiołkowe, ale kto ukradł drzwi?. Dwie awantury, a jedna gorsza od drugiej III..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt