Uporządkuj plan wydarzeń szpaka mateusza

Pobierz

Zabicie króla wilków przez Mateusza.. Przyjaźń z Mateuszem.. Zakupienie szpaka przez profesora Kleksa na targu w .Aby poznać tajemnicę szpaka Mateusza, rozwiąż następujące zadania: 1.Utwórz zdanie z rozsypanki wyrazowej i zapisz je w wyznaczonym miejscu.. Odnalezienie pompki w stawie za pomocą prawego oka.Zastanawiał się, gdzie podczas licznych podróży mógł zgubić guzik.. Niegojąca się rana księcia.. W rzeczywistości jest on autorem książki "Akademia Pana Kleksa".. b) nieprzyjemne spotkanie z królem wilków.. a) wygląd profesora i jego niezwykłe umiejętności.. Udana próba latania podjęta przez autora dziennika.. Osobliwości pana Kleksa.. Mateusz znów staje się człowiekiem i oznajmia Adasiowi, że tak naprawdę zmyślił całą historię o tym, że był kiedyś księciem.. Pan Kleks gotuje obiad.. Obok zapisz imiona lub przezwiska bohaterów, którzy uczestniczyli w poszczególnych wydarzeniach.Pobierz: plan wydarzeń fabryka dziur i dziurek.pdf.. Walka z muchami.. Mówi tylko końcówki wyrazów.. W tym celu zapisz sformułowania z ramki przy odpowiednich punktach planu.. Jest ulubieńcem i pomocnikiem pana Kleksa, często zastępującym go w obowiązkach.. Magiczna naprawa tramwaju.. 11.Założenie klubu powieściowego.. Szatan z siódmej klasy jaka była sytuacja Francuza .. Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa.. 9.Pierwszy publiczny występ rydowłosej bohaterki..

Uporządkuj plan wydarzeń opowieści szpaka Mateusza.

3. e) atak wilków na królestwo.. Nietypowy wygląd nauczyciela Akademii.. Nocna wyprawa na grzbiecie Ali Baby.. Poszukiwanie guzika.. f) przemiana księcia w szpaka.. Niezwykłe działanie pompki powiększającej.. Kiedyś był księciem, lecz, by ratować życie, zamienił się w szpaka.Tajemnica szpaka 1.. Dzieciństwo Mateusza na królewskim dworze.. Postanowienie Adasia.. Uporządkuj plan wydarzeń opowieści szpaka Mateusza.. Zabawa w poszukiwania skarbów.. Records, a z początkiem 2020 roku zaczął działać nad swoją własną, którą nazwał GUGU.Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa" .. Bezpowrotna zamiana Mateusz w szpaka.. 13.Pójście na koncert.. Poszukiwany skarb tudzież napotkanie na Królewnę Żabkę.. Pozytywizm - hasła.. Cudowne uzdrowienie przez doktora Paj-Chi-Wo.. Celem dzisiejszej lekcji jest przypomnienie , kim był szpak Mateusz.. "Osobliwości" i tajemnice profesora.. d) pomoc doktora Paj-Chi-Wo - czapka bojdychanów.. c) choroba chłopca.. Obowiązki i zabawy uczniów.. Plan wydarzeń opowieści Mateusza 1.. Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa.. Pan Kleks żegna się z uczniami, a sam przemienia się w guzik (ten od czapki Mateusza).. Uporządkuj plan wydarzeń opowieści szpaka Mateusza: Rozpacz księcia.. Naprawa zepsutego tramwaju.. Uzdrowienie księcia przez doktora Paj-Chi-Wo.. Historia szpaka Mateusza..

... Uporządkuj plan wydarzeń opowieści szpaka Mateusza.

"Osobliwości" i tajemnice profesora.. Pomysł na zajęcia z czwartakami podczas spotkania z lekturą Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa" :)Życie w akademii i prezentacja pana Kleksa., , Osobliwości i tajemnice profesora., Przygody Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju., Lekcje w akademii., Obowiązki i zabawy uczniów., Wycieczka do fabryki dziur i dziurek., Sen Adasia o siedmiu szklankach., Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego., Ożywienie Alojzego przez pana Kleksa., Uroczystość w .Historia Szpaka Mateusza Jeden z bohaterów "Akademii Pana Kleksa" - szpak Mateusz był przed laty najprawdziwszym księciem zamienionym później w ptaka.. 15.Śmierć brata .Opowieści z Narnii plan wydarzeń.. Mieszka tam na trzecim piętrze.. 12.Przyjęcie do Akademii Królewskiej.. Pozytywizm - hasła.. Zadanie baloników z koszyczkami.. 5.Szpak Mateusz - charakterystyka • Akademia Pana Kleksa Mateusz według historii, którą opowiedział Adasiowi, był w przeszłości księciem.. Proszę o wykonanie zadań i przesłanie na maila!. Dzieje szpaka Mateusza.. Opowieści z Narnii - plan cz. 1.. Muzyk należy do wytwórni B.O.R.. Wtargnięcie wilków do pałacu.. 8.Dobre i złe chwile w życiu Ani.. Opowieści z Narnii - plan cz. 1.. Ojciec zabronił mu jeździć konno z powodu wypadku, jakiego dziecko doznało.Akademia powoli znika..

Dzieje szpaka Mateusza.

Wycieczka do fabryki dziur i dziurek.. Szybki test: Ulubiony wierzchowiec Mateusza miał na imię: a) Ali Baba b) Dżin c) BucefałPLAN_DNIA.docx.. Adaś opowiada o swojej wizycie w psim raju.. Pomoc Mateusza.Adaś jest także powiernikiem szpaka Mateusza, który jest wielkim przyjacielem profesora.. Wycieczka do fabryki dziur i dziurek.. Czasami milczał wiele dni, by go przekupić chłopcy przynosili mu piegi pana Kleksa.. Okazuje się, że w rzeczywistości jest księciem i następcą tronu potężnego króla.. Historia Mateusza.. Zamiłowanie księcia do konnej jazdy i polowań.. Następnie ponumeruj poniższe wydarzenia według kolejności chronologicznej i tak uporządkowane przepisz do zeszytu - utworzą one plan wydarzeń.. Pamiętaj o poprawnym zapisie.Ułóż wydarzenia we właściwej kolejności, przypinając je do osi czasu.1.. Odrabiał z chłopcami lekcje i często zastępował pana Kleksa w szkole, kiedy na przykład mężczyzna szedł łapać motyle na drugie śniadanie.. Jako szpak Mateusz próbował porozumieć się z siostrami, jednak go nie rozumiały.. Plan wydarzeń.. Przybycie chińskiego uczonego.. Trafił na sprzedaż i przechodził z rąk do rak, aż na targu w Salamance kupił go pan Kleks.. Przygoda Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju.. Złamanie zakazu ojca i konna przejażdżka..

3.Temat: Historia szpaka Mateusza.

Einfache Reihenfolge.. Historia szpaka Mateusza.. Mateusz opowiada chłopcu o swojej przeszłości - był księciem, ale zabił króla wilków i za karę wilki spustoszyły jego kraj, a on sam zamienił się w ptaka dzięki cudownej czapce bogdychanów, podarowanej mu przez doktora Paj-Chi-Wo.Plan wydarzeń "Ania z Zielonego Wzgórza".. W .Życie Mateusza na królewskim dworze., Konie i polowanie pasją chłopca., Zakaz ojca., Złamanie zakazu przez Mateusza., Walka z królem wilków.Podstawowe informacje o bohaterze Szpak Mateusz to jeden z bohaterów utworu Jana Brzechwy Akademia Pana Kleksa.. Sen Adasia o siedmiu szklankach.. W tym celu zapisz sformułowania z ramki przy .. Nietypowe lekcje szkolne.. Jego sympatię zyskuje Adaś Niezgódka, któremu Mateusz opowiada o swoim życiu.. a) pasja młodego księcia.. Kiedyś a na końcu księciem, potem.. Obowiązki i zabawy uczniów.. Przygoda Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju.. Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego.Mateusz był szpakiem , który potrafił doskonale mówić, choć wypowiadał tylko końcówki wyrazów.. Utwórz zdanie z rozsypanki wyrazowej i zapisz je w wyznaczonym miejscu.. W ciągu dnia często siedzi w tylnej kieszeni surduta Pana Kleksa i mu pomaga.. Adaś w Psim Raju: ukochany czworonóg - Reks, nietrywialne opowieści o psach, ulica Dręczycieli jako ostrzeżenie.. Plan wydarzeń.. Ramka w pliku: SZPAK_MATEUSZ .troska szpaka o młodzików, poranne zajęcia dzieci.. Zabicie króla wilków.. Zaczarowany prezent od chińskiego doktora.. Wyprawa do fabryki dziur i dziurek.. Pan Kleks wysyła swoje oko na Księżyc.. 14.Pobyt na uczelni.. Wychowanie Mateusza na królewskim dworze.. Dzieciństwo Mateusza na królewskim dworze.10) Wydarzenia z życia szpaka Mateusza z "Akademii Pana Kleksa" - karty pracy do planu wydarzeń.. Zamiłowanie do jazdy konnej i polowań.. 8.Historia szpaka Mateusza Przypomnij sobie historię szpaka Mateusza - możesz też obejrzeć fragment filmu (od 43.30 .. Czy zemsta śmieszy współczesnego czytelnika dodaj dw.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Uporządkuj punkty planu wydarzeń przedstawionych w powieści i wpisz numery wypowiedzeń w odpowiednie miejsca przy osi.. 10.Zrealizowanie przez Mateusza marzenia jego wychowanki.. Mateusz był synem potężnego króla i spadkobiercą wielkiego królestwa.Mateusz jest gadającym szpakiem, którego pan Kleks kupił na targu w Salamance.. Sen Adasia o siedmiu szklankach.Plan wydarzeń.. Dzieje szpaka Mateusza..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt