Quo vadis test czytania ze zrozumieniem

Pobierz

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.TEST - czytanie ze zrozumieniem - "Litwos" .. Henryk Sienkiewicz, za po¬wieść pt. "Quo vadis".. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Sprawdź .. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. "Człowiek to brzmi dumnie" - rozważania o postawach bohaterów powieści Quo vadis.. Pamiętaj, że odpowiedź poprawna albo najlepsza jest zawsze tylko jedna.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test z lektury - Quo Vadis!. Napisz do nas.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Tok lekcji: 1.. B .a) Neron b) Chilon c) Ursus 10) W jakim wieku dzieje się akcja powieści "Quo vadis"?. Twierdzenie Pitagorasa .. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Obraz starożytnego Rzymu w powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Test składa się z 12 pytań.. W części z czytania ze zrozumieniem był natomiast "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Utwór, ukazujący narodziny chrześcijaństwa i początek zmierzchu starożytnego Rzymu, szybko zyskał sławę wśród euro¬pejskich czytelników.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Plik quo vadis test czytania ze zrozumieniem.zip na koncie użytkownika vinyloff • Data dodania: 20 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Czytanie ze zrozumieniem - kl. VI "Maria Skłodowsoka - Curie i promieniotwórczość" Ta Starym Mieście w Warszawie w domu pod numerem 16 przy ulicy Freneta mieści się siedziba Polskiego Towarzystwa Chemicznego i znajdujące się pod jego opieką Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie..

Powodzenia!Czytanie ze zrozumieniem.

(test) Zdania złożone współrzędnie .. Choć pewne zaskoczenie mogło być, bo tym razem nie było rozprawki.. Powodzenie powieści było niespotykane, została przetłumaczona na prawie wszystkie .Quo vadis - test wiedzy.. 7 listopada 1867 roku w nieistniejącej już dziś oficynie tego domu, w mieszkaniu rodziny .Szkoła podstawowa.. Ósmoklasiści mieli za to napisać opowiadanie lub przemówienie.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Twierdzenie Pitagorasa .. Skomentuj.. Wszelkie prawa zastrzeżone SZLIFF 2012-2021 .Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Udostępnij.. Twierdzenie Pitagorasa (test) Zmiana o dany procent .Quo vadis - test.. Zadanie 11.. Udostępnij.. "Quo Vadis?". Zadanie gimnazjalne, które ma posłużyć gimnazjalistom do przygotowania się na egzamin gimnazjalny z polskiego, na którym wymagana jest umiejętność pisania dobrego wypracowania gimnazjalnego (najlepiej: rozprawki), czytania ze zrozumieniem, wykorzystywania wiedzy o gramatyce i stylistyce na podstawie analizy załączonego .Lekcje z lekturą "Quo vadis" - klucz odpowiedzi do testu, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-klucz-odpowiedzi-do-testu.doc (application/msword) Opisać światTest z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. TAK CICHO..

Klucz odpowiedzi do testu czytania ze zrozumieniem.

Czytanie ze zrozumieniem: Pamiętniki Adama i Ewy - Mark Twain .. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Najpierw uważnie przeczytaj załączony fragment Krzyżaków, a dopiero później rozwiązuj zadania testowe.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Stosowane przez narratora powieści Quo vadis formy czasowników, takie jak: rzekłszy, wzruszywszy to imiesłowy A. przymiotnikowe bierne.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Quo vadis.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Inne tryby testu.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Rzeczywiście przeczytałam tylko streszczenie, bo jutro mam test z lektury, a nawet nie zaczęłam czytać, xD.. Zmiany pogody nie miały wpływu na Scrooge'a.. Zdania złożone współrzędnie (test) Czytanie ze zrozumieniem: Pamiętniki Adama i Ewy - Mark Twain .. W teście Quo Vadis znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: W kim zakochał się Winicjusz.. B. przymiotnikowe czynne.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?.

Czytanie ze zrozumieniem.

a) XI w.n.e b) II w.n.e c) I w.p.n.e d) I w.n.e 11) Wydarzenia historyczne w powieści "Quo vadis" to?. Wnosił ze sobą lodowatą temperaturę; zamraŜał nią swe biuro podczas upału i nie podwyŜszał jej ani o jeden stopień nawet podczas wigilii BoŜego Narodzenia.. Treść.. Test nr 3 czytania ze zrozumieniem dla klasy II pt. "Wycieczka" Test nr 2 czytania ze zrozumieniem dla klasy II pt. :"Ferie zimowe" Test nr 1 czytania ze zrozumieniem dla klasy II pt. "Jesień" "Świat baśni Andersena" wszystkie jego TESTy »Hahahaha, świetne.. OdpowiedzZadanie gimnazjalne: Sienkiewicz: Krzyżacy, Quo vadis, Potop.. Qba870 Tak , tak praca jest ok , tylko że jak nauczycielka wejdzie na google wpisze : ,,sprawozdanie z quo vadis'' to jej to wyskoczy i może się skapnąć jak jej to na lekcji przeczytamy i pojawi się pała w dzienniku ;] radze wszystkim to przerabiać bo może być nieciekawie .Dozwolone jest pobieranie .4.. Rozwiąż test.. Skomentuj.. Zresztą obecnie problem polega na tym, że część uczniów nie czyta nawet opracowań, tylko streszczenia streszczeń, coś w rodzaju "Potop" w kilkunastu zdaniach, a jeszcze lepiej takiej długości, żeby dało się to opublikować na .brodę.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?.

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

C. przysłówkowe uprzednie.. D. przysłówkowe współczesne.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Wybór i opracowanie: .. za daleko i zginąłem.Narodziny Afrodyty - test czytania ze zrozumieniem literacko-językowy dla klasy V Ilona Zdunek Nasz klasowy test znajomości lektury "Przygody Tomka Sawyera" M. Twaina Maria Zaczyk Nasze lektury - konkurs Marzena Wołynko, Grażyna Dębska, Hanna ChojnowskaQuo Vadis, Henryk Sienkiewicz - Najważniejsze postaci (test) Zdania złożone współrzędnie .. Henryk Markiewicz 1.. Listening (test) Reading (test) .test ze znajomości lektury robię z wydarzeń, raczej dużych i znaczących, nigdy ze szczegółów.. Twierdzenie Pitagorasa (test) Zmiana o dany procent .. a) miłość Winicjusza i Ligii b) prześladowania chrześcijan c) prześladowanie pogan 12) Bogate pałace, życie bogate, wykwintne jedzenia to świat .Czytanie ze zrozumieniem - test.. Odrzucając opinie skrajne (Konrad Górski: "rzecz martwa"; Lech Ludorowski: "dzieło wizjonerskie.0-7 p.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. KONTAKT REGULAMIN POLITYKA PRYWATNOŚCI LOGOWANIE / REJESTRACJA Partnerzy: matzoo.pl batmat.pl matmag.pl.. śadne ciepło nie mogło go ogrzać, Ŝaden mróz bardziej oziębić.Powinno być dobrze - mówi zgodnie uśmiechnięci uczniowie wychodzący ze Szkoły Podstawowej w Nowinach koło Kielc.. Odpowiedzi do zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru Numer zadania l 2 3 4 Odpowiedź C A B D Liczba punktów Za każdą poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje l punkt Odpowiedzi do zadań zamkniętych typu prawda-fałsz Numer zadania Poprawna odpowiedź Liczba punktów 5 A.. Jak miał na Imię Winicjusz.Sprawozdanie z lektury Quo Vadis.. Pytania zawarte w teście.. Rozwiąż test!Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt