Płazy zwierzęta dwuśrodowiskowe karta pracy odpowiedzi

Pobierz

Układ oddechowy.. 2-szkielet zewnętrzny-segmenty (głowa,noga,worek trzewiowy)-jednowarstwowy nabłonek zad 5 na 75 a) łososie B) w celu rozrodczym C) wodospady,zapory wodne,kaskady strumień a w tym 2 na 74 mam że K jak KARAŚ , a C jak REKIN c) ryby chrześ.. Płazy (Amphibia) - gromada kręgowców ziemnowodnych, czworonożnych (wyjątek: płazy beznogie ), o ciele okrytym cienką skórą bez łusek (wyjątek płazy beznogie).. Płazy są kręgowcami wodno‑lądowymi, które wykazują przystosowania umożliwiające im życie w obu tych środowiskach.. Test stworzony głównie na bazie podręcznika "Ciekawi świata" z Operonu, poziom rozszerzony, dla klas 2 szkół ponadgimnazjalnych.. Następnie odpowiedz na pytania.. Płazy te w momencie zagrożenia przewracają się na grzbiet i demonstrują je.. Płazy do oddychania mogą korzystać z tlenu znajdującego się w powietrzu oraz w wodzie.Karty pracy ucznia - odpowiedzi.. płazy to zasadniczo zwierzęta płucodyszneGRUPA 6 KARTA PRACY UCZNIA Korzystając z poniższego tekstu odpowiedz na pytania: Co to są ryby dwuśrodowiskowe?. Odpowiedzi mogą być odsyłane w formie uzupełnionych kart pracy lub wg schematu: np. Karta pracy nr 1 -biologia ; Zad.. sprawnie chodzą, ale mają zbyt krótkie kończyny tylne, by skakać.Karty pracy z biologii i chemii proszę odsyłać na adres e-mail: .. Tryb życia: Wąż Eskulapa wybudza się na przełomie kwietnia i maja, gdy temperatura powietrza wynosi powyżej 12. o..

Wybierz jedną spośród 4, a czasem 2 odpowiedzi.

Pokrycie ciała śluzem: 2.Plik plazy zwierzeta dwusrodowiskowe karta pracy.pdf na koncie użytkownika darthfoo • folder shren • Data dodania: 29 wrz 2017Karta pracy Płazy - zwierzęta dwóch środowisk Imię ………………………….. W razie błędów proszę pisać w komentarzach.. Wiesz, w jaki sposób oddychają płazy.Karta pracy _____ imię i nazwisko _____ _____ .. Płazy - jako zwierzęta .. Podaj jeden przykład przystosowania płazów do życia na lądzie i jeden przykład przystosowania do życia w wodzie.Płazy to zwierzęta ziemno-wodne, które oprócz przystosowania do życia na lądzie lub do życia w wodzie mają cechy będące wartością przystosowawczą w obu tych środowiskach.. Na podstawie podręcznika i dostępnych źródeł, wpisz w odpowiednie rubryki tabeli brakujące nazwy grup płazów, następnie grupom płazów przyporządkuj odpowiednie literyKarta pracy PŁAZY 1.. Umiesz wyjaśnić znaczenie przystosowań żaby moczarowej do życia w wodzie i na lądzie.. Tekst źródłowy Głównymi mieszkaocami wód Morza Bałtyckiego są ryby morskie dobrze znoszące zmiany zasolenia.KARTA PRACY NR 27 IMIĘ: …………………….. Wytnij kartoniki.. Polecam korzystanie z lekcji multimedialnych i materiałów zawartych na stronie epodreczniki.pl , nowaera.pl.W pliku znajduje się karta pracy do lekcji dwudziestej pierwszej; zawiera trzy zadania dotyczące charakterystyki kręgowców z zakresu płazów..

Płazy - zmiennocieplne zwierzęta wodno‑lądowe .

W rozwoju przechodzą stadium larwalne, w czasie którego prowadzą wodny tryb życia, choć niektóre gatunki wykształciły adaptacje behawioralne pozwalające ominąć .Ryby chronione:-koza-kur rogacz-minóg-aloza-parposz-babka Czarna-cloza-Iglicznica-strzelba potokowa-piskorz-piekielnica 6.Świat Ssaków: zad.. Na podstawie podręcznika i tekstu źródłowego wpisz w odpowiednie rubryki tabeli brakujące nazwy grup płazów, następnie grupom płazów przyporządkuj odpowiednie literyTest: Biologia - kręgowce dwuśrodowiskowe - płazy Opis testu: Uczniu!. Spędzają duzo czasu na lądzie, znakomicie skaczą i równie sprawnie poruszają się w wodzie.. Podaj jeden przykład przystosowania płazów do życia na lądzie i jeden przykład przystosowania do życia w wodzie.Przeczytaj fragment atlasu zwierząt dotyczący jednego z węży, które żyją w Polsce.. Test dotyczy płazów.. Test zawiera 17 pytań.. Występują na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy.. Na rysunku zaznacz strzałką i podpisz elementy budowy zewnętrznej płaza np. żaby: -oko, tułów, ucho, kończyna przednia, kończyna tylna, głowa, palce, błona pławna, otwór nosowy, skóra, powieki..

Przystosowanie do życia na lądzie:Test: Kręgowce: ryby i płazy.

Skóra płazów jest pokryta śluzem, który zmniejsza opór w .płazy (zwłaszcza ogoniaste) mają mięśnie wykazujące jeszcze cechy pierwotne, odcinek tułowiowy z wyraźną segmentacją mięśni, cechą postępową jest silnie rozwinięta muskulatura kończyn dolnych (bezogoniaste), ma na to wpływ sposób lokomocji.. Nazwisko ………………………………….. Seria: Biologia / Szkoły ponadgimnazjalne / Przyroda.1.. 2- odp.itd.. Liczba pytań: 17 Poziom: Średni Rozwiązany: 1336 razy Średnia ocena:Płazy - kręgowce dwuśrodowiskowe 1. Podaj przykłady ryb dwuśrodowiskowych?. Wąż Eskulapa prowadzi dzienny tryb życia.5Płazy - jako zwierzęta dwuśrodowiskowe - są przystosowane zarówno do życia na lądzie, jak i w wodzie.Podaj jeden przykład przystosowania płazów do życia na lądzie i jeden przykład przystosowania do życia w wodzie.. Opuszcza wówczas swoją zimową kryjówkę.. Przystosowanie do życia na lądzie:Test Płazy - zwierzęta dwuśrodowiskowe, podrozdział podręcznika Puls Życia dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Płazy jako pierwsze opanowały ląd - w okresie ich pojawienia się było już pod dostatkiem owadów, czyli ich podstawowego źródła .5 Płazy - jako zwierzęta dwuśrodowiskowe - są przystosowane zarówno do życia na lądzie, jak i w wodzie..

Potrafisz wyjaśnić pojęcia: zwierzęta dwuśrodowiskowe, zmiennocieplność, odrętwienie zimowe.

Kartkówka 11.. Wilgotna skóra umożliwia płazom wymianę gazową.. a) Podaj po jednej korzyści, którą dają wymienione niżej cechy w każdym ze środowisk życia płazów.. Wszystkie płazy są zmiennocieplne.Potrafisz podać charakterystyczne cechy budowy zewnętrznej płaza na przykładzie żaby moczarowej.. #kręgowce #ryby #płazy #bezowodniowce #zoologia #test.Płazy (Amphibia) - gromada zmiennocieplnych kręgowców z grupy czworonogów.. Wspólnie z koleżanką lub kolegą ułóżcie zdania z wyrazów .Płazy.. Podaj jeden przykład przystosowania płazów do życia na lądzie i jeden przykład przystosowania do życia w wodzie.. Posiadają dwie pary kończyn, które umożliwiają im poruszanie się po lądzie i w wodzie.. Nazwisko ………………………………….. "Płazy - kręgowce dwuśrodowiskowe" - klucz odpowiedzi, plik: kartkowka-11-plazy-kregowce-dwusrodowiskowe-klucz-odpowiedzi.pdf (application/pdf) Biologia na czasie ZRKarta pracy Płazy - zwierzęta dwóch środowisk Imię ………………………….. rekin,płaszczka ryby kostno.. dwuśrodowiskowe - są przystosowane zarówno do życia na lądzie, jak i w wodzie.. Niektóre płazy rzadko wychodzą z wody, inne żyją na lądzie, wśród gęstej roślinności albo na drzewach i wracają do wody tylko na czas rozrodu.. • Cienka, naga skóra w której znajdują się: - Gruczoły śluzowe - Gruczoły jadowe - Komórki barwnikowe autor: Jerzy Opioła 2.REKLAMA.. Żyją na lądzie, np. w glebie, na drzewach, bądź w wodach słodkich.Mają barwne plamy na brzusznej stronie ciała, które służą do odstraszania wrogów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt