Przygody ani z zielonego wzgórza w punktach

Pobierz

Jej rodzice osierocili ją w wieku trzech miesięcy.. opisała bardzo dużo ciekawych i interesujących, a nawet śmiesznych przygód głównej bohaterki- Ani Shirley.. Trafiała do różnych rodzin.. Tytułowy bohater Odyseusz jest królem Itaki.. Od tej pory dziewczynka nie mogła nigdzie znaleźć dla siebie miejsca.Charakterystyka Ani Shirley.. 7.Zaprzyjaźnienie się z przyjaciółka.. Szczegółowe .Na Zielone Wzgórze do domu Mateusza i Maryli Cuthbert przybywa jedenastoletnia Ania Shirley.. Śmierć pana Tomas .. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.Wymyślona przygoda "Ani z Zielnego Wzgórza".. 10.Uratowanie Minnie.. Książka Ania z Zielonego Wzgórza Kolorowa klasyka, pochodzi z wydawnictwa Greg.. 12.Dodanie do ciasta anodyny.. 6.Podanie soku malinowego.. Mateusz szybko pojechał po lekarza.PLAN RAMOWY do książki pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza" 1.Adopcja dziewczynki.. Należy do gatunków: lektury szkolne, szkoła podstawowa, literatura piękna, powieść przygodowa.Ania z Zielonego Wzgórza, Wyd 4.. 16.Złamanie nogi prze Anię.. Ania została odesłana do Domu Sierot w Hopetown.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.. 22.Podjęcie przez Anię nauki w mieście.. Treść Grafika.. Oddanie dziewczynki do sierocinca .. Diana mieszkała niedaleko, ponieważ jednak Ania miała jeszcze trochę czasu, postanowiła pójść inną dłuższą drogą przez zagajnik i las..

z. zielonego.

Mateusz szybko pojechał po lekarza.1.Przyjazd Ani.. 19.Niefortunne przedstawienie.. 5.Przeprosiny.. Przygarnięcie Ani przez państwa Tomas .. 2.Pierwsze dni w nowym domu.. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery Upicie Diany Był już październik.. Pewnego dnia obudziłam się o tej samej porze, co zwykle, ubrałam się i szybko zbiegłam na śniadanie.. Filmy.. Wszystkie drzewa, które rosły na Zielonym Wzgórzu przybierały najróżniejsze odcienie zieleni, purpury i złota.Po śmierci męża, pani Hammond umieściła dzieci u krewnych i wyjechała do Stanów Zjednoczonych.. Ma jednak dobre i wrażliwe serce, dlatego szybko zdobywa miłość wszystkich wokół.Ania z Zielonego Wzgórza Teatr Kamienica w Warszawie Scena Orla - Teatr Kamienica .. roztaczająca wokół siebie wielką radość i miłość.. Pomyłka pani Spenser .. przygoda.. Pewnego dnia Maryla, pani Linde i państwo Barry wyjechali na spotkanie z premierem.. Pewnego dnia Maryla, pani Linde i państwo Barry wyjechali na spotkanie z premierem.. Pewnego dnia Maryla, pani Linde i państwo Barry wyjechali na spotkanie z premierem.. Ania z Zielonego Wzgórza.. Filmy.. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc..

wzgórza.

zadanie dodane 10 października 2010 w Język polski przez użytkownika kaja809 (20) [Szkoła podstawowa] edycja 10 października 2010 przez użytkownika -KaI-.Ania z Zielonego Wzgórza 17.84 zł Anne of Avonlea 45.32 zł.. Autorem książki jest Lucy Maud Montgomery.. jacka do swojego zamku Do Taliarcha dzieje cezarego baryki krótko dzieje cichowskiego dziady cz 3 dzieje jacka soplicy w punktach .. bajki robotów plan wydarzeń do tekstu żona modna plan wydarzeń odysei Plan wydarzeń Opium w rosole plan wydarzeń przygody odyseusza Plan .Ania na Zielonym Wzgórzu wreszcie odnalazła prawdziwy dom.. Niemal każdego dnia popadała też w nowe tarapaty.. Dziewczynkę poznajemy w wieku jedenastu lat.. 3.Cofnięcie decyzji.. 9.Skutki podwieczorku z Dianą.. Rozciągał się z niego fantastyczny widok na całe Avonlea.. Litery przy prawid owych odpowiedziach utworz rozwizanie.. Przyjazd dziewczynki na Zielone Wzgórze .. Ania jest sierotą, wcześnie straciła rodziców, ale swoim pozytywnym nastawieniem do życia podbija serca wszystkich wokół.. 4.Incydent z Małogorzatą Linde.. Incydent z Małgorzatą Linde .. 2.Przywiezienie Ani na Zielone wzgórze.. Ania wyraźnie dorastała.Przydatność 65% Charakterystyka Ani Shirley z książki "Ania z Zielonego Wzgórza".. Pewnego słonecznego dnia , Ruby i Jane spędzały letnie popołudnie z Dianą , Ania zaś przyszła się do nich pobawić.Najciekawsza przygoda Ani Shirley..

Jej przygody od lat zachwycają, bawią i wzruszają czytelników.

Treść.. poleca 83% 1562 głosów.. Była dziewczynką niesforną, impulsywną, jednak jej charakter zmienił się z upływem czasu.. Nauka w szkółce niedzielnej .15.Odwiedziny pastora z ziną naZielonym Wzgórzu.. 18.Ufarbowanie włosów.. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. 6.W szkółce niedzielnej.. 20.Odwiedziny Ani u Józefiny-ciotki Diany.. Prawda czy fa sz?. Mark Twain nazwał Anię "najukochańszym dzieckiem literackim od czasów Alicji w Krainie Czarów".. Po drodze burza zagnała ich w strony zamieszkałe przez lud Kirkonów, gdzie zdobyli ich miasto Jsmaros.Lucy Maud Montgomery w swej powieści, pod tytułem ?Ania z Zielonego Wzgórza?. Podczas śniadania ktoś zapukał do drzwi.W opowiadaniu Lucy Moud Montgomery Ania przeżywała dużo ciekawych przygód , mi najbardziej utkwiła w pamięci jak Ania odegrała rolę liliowej panienki.. Pewne czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze, gdzie mieszkali Maryla i Mateusz Cuthbert przybyła mała sierota o imieniu Anna Shirley.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. 15.Królewska Akademia.. poleca 83% 980 głosów.. 5.pierwszy dzień w szkole.. 6.Poznanie nowej koleżanki.. 4.niepokój Ani o miejsce na zielonym wzgórzu.. W żadnej z nich nie znalazła miłości i opieki, której tak bardzo pragnęła.Ania z Zielonego Wzgórza 1..

... skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych (dane kontaktowe w punktach 1 i 2 powyżej).

18.Śmierć Mateusza.. Przekonaj się, czy pamiętasz przygody Ani Shirley!Maryla zapakowała ciasto, i Ania nie porzucając melancholicznego nastroju ruszyła w drogę w dół z Zielonego Wzgórza.. 21.Rywalizacja Ani i Gilberta w nauce.. Po przyjeździe Mateusza, Maryla była zaskoczona, że dzieckiem, które ze sobą przywiózł nie okazał się oczekiwany chłopiec ale dziewczynka.Zadanie: wypisz w podpunktach najciekawsze przygody ani z zielonego wzgórza Rozwiązanie: 1 przyjaźń z dianą 2 przygoda ani nad rzeką 3 wspólnie spędzany czas z mateuszem 41.Zdumienie Mateusza.. Po zburzeniu Troi, wraz z towarzyszami, szykował się do powrotu do domu.Trasa wiodła przez morze.. 3.Opowieści o mieszkańcach Avonlea.. Ania jest sierotą.Jej rodzice - Berta i Walter - zmarli,gdy Ania miała trzy miesiące.. 3Zlość Maryli.. 7.Uratowanie Minnie.Przydatność 50% Przygody Odyseusza.. Minęła łąkę, a na niej pasącą się krowę i skręciła w las.Napisz wybrana przygodę Ani z Zielonego Wzgórza.. 11.Koncert Klubu Dyskusyjnego.. Ania jako opiekunka dzieci państwa Hamont .. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. 23.Medal za nauke dla Gilberta.Przydatność 50% ''Ania z Zielonego Wzgórza'' streszczenie.. 5.Kłótnia z Gilbertem.. Pewnego, słonecznego popołudnia Diana zaprosiła Ruby, Jane i Anie, aby się pobawić.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery stała się bestsellerem, gdy tylko trafiła na półki w księgarniach.. Ania ma talent do wpadania w kłopoty i ciągle przydarza jej się coś zdumiewającego.. P A F M Ania by a krewn Mateusza.. 8.Psoty koleżanek 9.Pomalowanie włosów na zielono A dalej nie wiem bo mialam to już dawno troszkę sorki=Najciekawsza przygoda Ani z Zielonego Wzgórza: Jak Ania uratowała życie siostrze Diany.. - opis produktu: Opowieść o rudowłosej dziewczynce z wyjątkową wyobraźnią.. Za oknem nadal świeciło słońce.. Lubiła marzyć, fantazjować w swym pokoju i spacerować po okolicy.. P U F A Ania ufarbowa a w osy na zielono, bo chcia a wyglda jak rusa ka.. 2.Postanowienie odesłania dziewczynki.. Zobacz inne Podręczniki szkolne, najtańsze i najlepsze oferty.. 17.Ofiarowanie przez Mateusza sukienki z bufiasymi rękawami.. Przebywała tam przez cztery miesiące, aż do dnia, w którym w sierocińcu zjawiła się pani Spencer z prośbą o znalezienie jedenastoletniej dziewczynki dla Cuthbertów.Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley.. 19.Decyzja Ani.Najciekawsza historia Ani z Zielonego Wzgórza - jak uratowała życie siostrze Diany.. 7.Przyjaźć z Dianą.. Powrót do sierocinca ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt