Test wiedzy i wojna światowa

Pobierz

Sprawdź swoją wiedzę!Sprawdź swoją wiedzę wykonaj test z tematu Sprawa polska w czasie I wojny światowej.. Marcin Najduch; I i II wojna światowa - praca klasowa z historii kl. VI, grupa I Lidia Anna Karpińska; Sprawdzian wiadomości - dział kultura Anna Jasińska "Druga wojna ?wiatowa" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej Saferna "Dwudziestolecie Międzywojenne" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej .. "Wielki Test o II Wojnie Światowej" - rozgrzewka 1 zobacz więcej.. Sprawdź swoją wiedzę historyczną.. Sprawdź, co o niej wiesz!. Krzyże w Muzeum II Wojny Światowej zobacz więcej.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.Test ze znajomości zagadnień I Wojny Światowej.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.I wojna światowa.. Quiz jest jednokrotnego wyboru sprawdź co wiesz (albo czego nie wiesz tym razem o… I wojnie światowej).. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił a) w Europie b) na świecie II.. Działania wojenne na olbrzymia skale prowadzono w Europie, Afryce i A. powiedzenie iz historia jest nauczycielka zycia.. Klasowka -.. Najnowsze Popularne.Podczas I wojny światowej nie używano broni chemicznej Tak Następne pytanie Gazów bojowych na dużą skalę używały obie strony konfliktu.Test I wojna światowa, podrozdział podręcznika Wczoraj i Dziś dla Klasa VI.. 35 zobacz więcej..

II wojna światowa.

II wojna światowa to największy i najkrwawszy konflikt zbrojny w historii trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945.. Sprawdź swoją wiedzę o dramatycznych dniach 1914 r. Redakcja 28 czerwca 2014, 8:12Test A I wojna światowa (IMIĘ I NAZWISKO) Test podsumowujący rozdział V Zad.. Rewolucja w Rosji - lekcja, testy wiedzy.TEST Trójprzymierze i trójporozumienie 1.. NiemcySprawdź się w naszym quizie!. Sprawdzian dostepny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana " Wielką Wojną ") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj.Sprawdź swoją wiedzę historyczną o II wojnie światowej.. Połącz bitwy, operacje wojskowe z właściwymi opisami (6 pkt.). Istnieje stare lacinskie.. Abonament TVP Rada Programowa Przetargi Sklep TVP.I wojna światowa - test.. Autorką quizu jest WIKTORIA LEŚKO z klasy 7 b. Zapraszamy do quizu Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Rewolucje w Rosji.Globalny Test Wiedzy o I Wojnie Światowej Od 2013, sprawdzamy światową wiedzę w kategorii I wojna światowa poprzez quiz online..

"I wojna światowa".

Karabin przeciwpancerny wz.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test z podstawowych informacji z wiedzy z I wojny światowej.. Udostępnij.. Quizów w dziale: 2.. Wyniki są oparte na 236113 odpowiedziach na pytania w kategorii I wojna światowa podane przez graczy z 129 krajów.33 Questions Show answers.. Świat po I wojnie światowej.. Rewolucje w Rosji 5.. Jak zapewne wiesz, II wojna światowa była największym i najbardziej niszczycielskim konfliktem w historii ludzkości.. Rewolucja lutowa wybuchła w: answer choices.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.144 I wojna światowa.. Temat 24.. Quizy o I wojnie światowej.. Zawiera 12 pytań.. pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtorkowe i streszczenia.TEST Trojprzymierze i trojporozumienie 1.. II wojna światowa.. sprawdzian po dziale 5.. Na frontach I wojny światowej.. Zawiera 10 pytań.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.I wojna światowa.. Dodaj do ulubionych.. Spośród 73 krajów, które istniały wówczas na mapie politycznej, aż 62 wzięły udział w tej wyniszczającej wojnie.Katalog-> Dla nauczyciela-> Historia-> Sprawdziany i testy.. » Strona główna » Historia » Historia Świat » I wojna światowa.Test wiedzy o I Wojnie Światowej.. 1.I wojna światowa - Przetestuj swoją wiedzę - Quizy, testy online..

Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!

Podkreśl odpowiednie terminy tak, aby zdania były prawdziwe.. Daty, wydarzenia i bitwy I Wojny Światowej, sprawdzian wiedzy przed klasówką.. lutym 1916. styczniu 1915. marcu 1917.QUIZ DZ - WYBUCH I WOJNY ŚWIATOWEJ.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii I wojna światowa.. Maska księdza Frelichowskiego zobacz więcej.. Jak dobrze znasz historię Powstania Warszawskiego?. 1) pod Tannenbergiem a) po raz pierwszy użyto gazów bojowych 2) nad Marną b) zastosowanie na ogromną skale przez armię niemiecką okrętówTest Przełom XIX i XX wieku.. Świat na drodze ku wojnie.. 4 lata temu.. W II wojnie światowej wzięło udział 61 państw.. 11 Obserwuj autora.. | Rozmiar: 230 KB | Ilość Pobrań: 222.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii I wojna światowa.. Typ materiału: Test, quiz, gra.. I wojna światowa, Rozdział IV podręcznika Bliżej Historii dla Klasa III.. Typ materiału: Scenariusz zajęć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.